Parama Ukrainos energetikos sektoriui jau siekia daugiau nei 13 mln. Eur

0
Parama Ukrainos energetikos sektoriui jau siekia daugiau nei 13 mln. Eur
Share

2024-01-10

Parama Ukrainos energetikos sektoriui jau siekia daugiau nei 13 mln. Eur 

Siekdama padėti atstatyti sugriautą Ukrainos energetinę infrastruktūrą, Lietuva jau skyrė daugiau kaip 13,3 mln. Eur, dar paramos už beveik 12 mln. Eur planuojama skirti šiais metais. 

„Lietuvos parama sunaikintam Ukrainos energetikos sektoriui yra konkretus žingsnis link ilgalaikio jos atkūrimo. Ukrainos energijos tinklų stiprinimas yra mūsų bendras tikslas – Lietuva siunčia ne tik galingus transformatorius, bet ir tvirtą solidarumo signalą. Ukrainos energijos, dujų ir šildymo sektorių ir toliau aktyviai rems ne tik valstybė, bet ir verslas, nevyriausybinės organizacijos, eiliniai piliečiai.“, -sako Energetikos ministras Dainius Kreivys. 

Lietuvos vietos valdžios institucijos, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, privačios įmonės ir rėmėjai jau perdavė Ukrainai daugiau kaip 1200 generatorius ir 270 transformatorius. 

Iš viso į Ukrainą išvežtų generatorių bendra galia viršija 7 MW. 2023 metų pabaigoje Ignalinos atominė elektrinė pasirašė susitarimą dėl paramos įranga Ukrainai teikimo, kurios vertė – 300 tūkst. Eur. 

Pirmasis šios paramos sunkvežimis iš Lietuvos į Ukrainą pajudėjo gruodžio 1 d., šiais metais dar planuojami apie 7 sunkvežimiai paramos įranga ir 103 tonos putokšlio. Taip pat Ignitis gamyba ir ESO gruodžio 27 d. pasirašė paramos Ukrainai sutartis, kurių bendra likutinė vertė siekia 160 tūkst. Eur.

Teikiant dvišalę paramą Ukrainos atkūrimui ir atstatymui, įgyvendintas projektas, skirtas modernizuoti energetikos infrastruktūrą Mikolajevo mieste, atnaujinant elektros skirstomąjį tinklą, pereinant prie 20 kV įtampos ir priartinant jį prie ES standartų. Tikimasi, kad tokio pobūdžio projektai galėtų būti vykdomi ir kituose Ukrainos regionuose.