Ministrė A. Bilotaitė: verslas pasiruošęs prisidėti prie civilinės saugos stiprinimo

0
Ministrė A. Bilotaitė: verslas pasiruošęs prisidėti prie civilinės saugos stiprinimo
Share

2024-03-20

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su šalies didžiųjų verslo organizacijų vadovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes civilinės saugos srityje bei gynybos pramonės plėtros klausimus.

„Šiuo laikmečiu civilinė sauga privaloma visiems ir liečia visus – ne tik valstybės institucijas, tarnybas, gyventojus, nevyriausybinį sektorių, bet ir privatų sektorių. Šiandien su plačiu būriu verslo organizacijų vadovų aptarėme galimybes bendradarbiauti civilinės saugos srityje. Ačiū jiems už įsitraukimą ir pasiūlymus. Mums jie itin vertingi, nes šiuo metu rengiame Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programą iki 2030 m. Džiaugiuosi, kad verslas supranta civilinės saugos svarbą ir yra pasiruošęs veikti ir bendradarbiauti“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, yra keletas civilinės saugos sričių, kuriose galimas bendradarbiavimas su verslu. Pirmiausiai, savarankiškas priedangų įrengimas verslo objektuose – tai užtikrintų tiek darbuotojų saugumą, tiek prisidėtų prie priedangų tinklo plėtros valstybės mastu. Tokių iniciatyvų Lietuvoje jau yra. Taip pat būtina stiprinti verslo bendradarbiavimą su ministerijomis, savivaldybėmis – čia už civilinę saugą atsakingi parengties pareigūnai gali padėti užtikrinant tinkamą parengtį (pvz., atsargų kaupimą), taip pat būtina keistis informacija apie priedangoms tinkamus statinius. Nemažiau svarbu kokybiškas civilinės saugos mokymas verslo įmonių darbuotojams.

Susitikime aptarti ir gynybos pramonės plėtros klausimai. Pasak verslo atstovų, dabartinis teisinis reguliavimas neatitinka šios dienos realijų, neleidžia vystyti gynybos pramonės. Verslo atstovai išreiškė lūkestį, kad dabar esančios teisinės kliūtys ginklų gamybai, pardavimui, tarpininkavimui bus pašalintos. Ministrė patikino, kad yra pasirengusi aktyviai ieškoti reikiamų sprendimų ir pabrėžė, jog būtina užtikrinti gynybos pramonės plėtros ir saugumo balansą.

Susitarta dėl nuolatinio bendradarbiavimo formato – siekiant efektyviau vystyti civilinės saugos ir kitas sritis, ministerijos ir verslo organizacijų atstovai susitiks reguliariai.

Susitikime dalyvavo Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Investuotojų forumo, Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos, Lietuvos darbdavių konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos, Lietuvos gynybos inovatorių pramonės asociacijos, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos ir kitų organizacijų vadovai.