Metų energetikos srities „Auksinė Krivūlė“ įteikta Klaipėdos rajono savivaldybei

0
Metų energetikos srities  „Auksinė Krivūlė“ įteikta Klaipėdos rajono savivaldybei
Share

Tradiciniame savivaldos renginyje Energetikos ministerija už ženklų pokytį atsinaujinančios energijos išteklių vystymo regione  pagerbė Klaipėdos  rajono savivaldybę – ministerijos kancleris Tomas Daukantas „Auksinės Krivūlės“ statulėlę įteikė Klaipėdos raj. savivaldybės merui Broniui Markauskui.  

„Kai mintis „uždega” akis ir sujungia kolektyvą, kai sumanynai įgyvendinami kryptingai, tai daro mus pirmaujančiais ir galime pasidžiaugti rezultatais. Žaliųjų savivaldybių reitinge Klaipėdos rajono savivaldybės  šuolis aukštyn buvo tiesiog fantastiškas – iš ketvirto dešimtuko beveik į lyderius.”, sakė ministerijos kancleris T. Daukantas. 

Energetikos ministerija pastebi, kad Klaipėdos rajono savivaldybė Žaliųjų savivaldybių reitinge iš 37-osios vietos 2021 m. pakilo į 2-rąją vietą 2022 metais. 

Šis pajūrio rajonas minimu laikotarpiu išsiskyrė vėjo elektrinių įrenginių galia – šioje savivaldybėje buvo 2,5 karto daugiau (39,1 MW) nei Lietuvos vidurkis (15,8 MW).  2022 metais Klaipėdos rajone padidėjo saulės įrenginių galia –  pernai šiame rajone buvo 9,9 MW (2021 m. – 7,0 MW) ir tai daugiau nei 4 kartus daugiau nei Lietuvos vidurkis (2,4 MW). 

Taip pat Klaipėdos rajone fiksuotas ženklesnis įregistruotų elektromobilių skaičius – tūkstančiui savivaldybės gyventojų – 3,9 EV/1000 gyv. , o tai daugiau nei 2 kartus daugiau nei Lietuvos vidurkis (1,7 EV/1000 gyventojų). 

„Auksinių Krivūlių“ apdovanojimai bus teikiami aštuonioliktą kartą. Tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikia apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms.

Plačiau apie www.lsa.lt 

Dainiaus Stankaus/LSA nuotrauka