Ugniagesiai gelbėtojai: atšilus orams, vandens telkiniuose skęstama vis dažniau

0
Ugniagesiai gelbėtojai: atšilus orams, vandens telkiniuose skęstama vis dažniau
Share

2024-05-24

Šį savaitgalį meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir kitą savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad savaitgalio ir poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai. 

Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą patį laikotarpį – 30). Ugniagesių dėka buvo išgelbėta 13 skendusių žmonių (pernai per tą patį laikotarpį – 23).

Vien šią savaitę ugniagesiai gelbėtojai 5 kartus skubėjo prie vandens telkinių, iš jų buvo ištraukti dviejų nuskendusiųjų kūnai. Vienas žmogus tvenkinyje nuskendo Pasvalio rajone, Ąžuolpamūšės kaime, kitas  – Lukos ežere, Trakų rajone.

Ugniagesiai gelbėtojai pastebi, kad dažniausiai skęstama dėl neatsargaus ir neatsakingo elgesio prie vandens telkinių (būna neblaivūs, nedėvi apsauginių liemenių), kai neįvertinami pavojai,  be priežiūros paliekami vaikai, plaukiama toliau nuo kranto. Ugniagesiai gelbėtojai pataria  gyventojams nesimaudyti ir nešokinėti į vandenį nežinomose, nuošaliose vietose, neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, ar kitų savadarbių priemonių, perkaitus saulėje nešokti staiga į vandenį, neplaukti už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas.

Pamatę skęstantį žmogų,  skubiai skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.