Šakiuose apsilankiusi ministrė A. Bilotaitė: savivaldybė viršija nustatytą priedangų skaičių

0
Šakiuose apsilankiusi ministrė A. Bilotaitė: savivaldybė viršija nustatytą priedangų skaičių
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė darbo vizitu lankydamasi Šakiuose su rajono savivaldybės meru Raimundu Januševičiumi ir administracijos atstovais aptarė aktualius pasienio apsaugos, viešojo saugumo, priešgaisrinės ir civilinės saugos klausimus, dalyvavo civilinės saugos pamokoje „Žiburio“ gimnazijoje.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, Šakiai – viena iš dvylikos šalies savivaldybių, kuri yra pasiekusi numatytą Vyriausybės tikslą priedangų plėtros srityje. Šakių rajone laikiną apsaugą oro pavojaus atveju rastų 74 proc. gyventojų.

„Šakiai demonstruoja lyderystę ir teigiamą pavyzdį kitoms šalies savivaldybėms, rūpinantis vietos gyventojų saugumu. Neteisėtos migracijos krizė parodė, kad valstybės ir savivaldybių institucijos turi būti praktiškai pasirengusios valdant valstybės lygio ekstremaliąsias situacijas. Bendromis pastangomis turime stiprinti ir gyventojų  informavimą bei jų pasirengimą galimoms karinėms ar kitoms grėsmėms”,– teigė ministrė A. Bilotaitė.

Šakių savivaldybė yra parinkusi 90 priedangų, kuriose tilptų 19 245 gyventojų, 38 priedangos pritaikytos žmonėms su negalia, taip pat net 30 proc. gyventojų turi namuose rūsį, pritaikytą slėptuvei. Tačiau, pasak ministrės A. Bilotaitės, svarbu didinti Šakių rajono, o taip pat ir Marijampolės apskrities, kuriai priklauso Šakiai, gyventojų informavimą apie pažymėtų priedangų vietą, taip pat – apie tai, kokių veiksmų reiktų imtis ekstremaliosiose situacijoje (žino 45 proc.), apie namuose reikalingas maisto atsargas, būtinas savarankiškai išgyventi 72 valandas (turi 41 proc.), didinti perspėjimo pranešimus gaunančiųjų skaičių, žinias apie LT72.lt svetainę.

Vizito metu ministrė susitiks ir su Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininku Virginijumi Rekešiumi bei aptars priešgaisrinės saugos klausimus. Vidaus reikalų ministerijos apklausų duomenimis, Marijampolės apskrities gyventojų pasitikėjimas ugniagesiais gelbėtojais itin aukštas ir siekia 97 procentus. Nors 2023 m. Šakių rajone kilo 87 gaisrai, gaisruose nežuvo nei vienas žmogus.

Šiandien vyksiančio susitikimo su Šakių policijos komisariato viršininku Aušriu Kvederevičiumi metu, A. Bilotaitė aptars kriminogeninę situaciją Šakiuose, pareigūnų aprūpinimo klausimus. Rajone aukštai vertinamas policijos pareigūnų darbas, reagavimas į iškvietimus. Pasitikėjimas Marijampolės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu 2023 m. siekė 85 proc. (šalies vidurkis ‒ 82 proc.). Nors bendras nusikalstamų veikų skaičiaus didėjimas Šakių rajone (lyginant 2023 m. su 2022 m.) nėra ženklus (5,9 proc.), tačiau pastebimas smurtinių nusikaltimų didėjimas.

„Mūsų siekis – teisingas, sunkų bei atsakingą pareigūnų darbą atitinkantis atlygis. Darome viską, kad statutinės tarnybos būtų stiprios, o pareigūnai motyvuoti ir pasirengę užtikrinti viešąjį saugumą“, – teigia ministrė.

Anot A. Bilotaitės, per pastaruosius 4 metus biudžeto lėšos pareigūnų atlyginimams didėjo 147 mln. eurų arba beveik 42 procentų, o šių metų biudžete pareigūnų atlyginimams skirta beveik pusę milijardo (500 mln.) eurų – tai yra pusė viso vidaus reikalų sistemos biudžeto.

Darbo užmokestis padidėjo beveik 100 proc. pareigūnų – didžiausiai daliai (38,3 proc.) pareigūnų darbo užmokestis bruto padidėjo nuo 51 iki 100 eurų, ir 25,8 proc. pareigūnų – nuo 101 iki 150 eurų. Beveik 11 proc. pareigūnų darbo užmokestis bruto padidėjo daugiau kaip 200 eurų.

Rūpimus klausimus, susijusius su viešuoju saugumu saugumo, kriminogenine situacija ir civiline sauga, Šakių gyventojai ministrei galės užduoti šiandien 17 val. rajono savivaldybėje rengiamoje viešoje diskusijoje „Viešasis saugumas: kaip esame pasirengę?“.