Lietuva baigia pirmininkavimą Tarptautiniam transporto forumui, M. Skuodis estafetę Leipcige perduos Čilei

0
Lietuva baigia pirmininkavimą Tarptautiniam transporto forumui, M. Skuodis estafetę Leipcige perduos Čilei
Share

2024-05-21

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir delegacija antradienį išvyksta į Tarptautinio transporto forumo (ITF) viršūnių susitikimą Leipcige, Vokietijoje, kur transporto ministrai, sektoriaus lyderiai ir tarptautinių organizacijų atstovai iš viso pasaulio tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių, tvaraus susisiekimo plėtros ir tolesnės paramos Ukrainai. Lietuvai baigiant metus trukusį pirmininkavimą ITF, iškilmingo renginio metu M. Skuodis perduos pirmininkavimą Čilei.

Lietuva pirmininkauja ITF nuo 2023 m. gegužės.

Gegužės 22–24 dienomis Leipcige M. Skuodis apžvelgs svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu nuveiktus darbus, dalyvaus ministrų susitikimuose, apskritojo stalo diskusijose ir sesijose apie darnesnio ir aplinkai draugiškesnio judumo plėtrą, eismo saugumą, transporto ir logistikos sektoriaus atsparumą geopolitinių iššūkių kontekste,  susisiekimo inovacijų taikymą, taip pat aplankys forumo įvairių šalių įmonių stendus ir paviljonus.

Renginyje numatyta ir speciali ministrų diskusija, kurioje bus aptariama tolesnė pagalba Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymui. Nuosekli ir aktyvi parama Ukrainos transporto infrastruktūros atkūrimui, junglumo plėtra regione – vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ITF tikslų.

2023 m. pabaigoje Kyjive Lietuva drauge su Švedija, Kanada ir Ukraina ITF įkūrė paramos Ukrainai transporto srityje grupę „CIG4U“ (Common Interest Group for Transport in Ukraine). Šių metų balandį ITF aukšto lygio susitikime Trakuose susirinkę 30 šalių transporto ministrai, tarptautinių institucijų ir užsienio šalių atstovai aptarė, kaip bus toliau stiprinama tarptautinė parama Ukrainos transporto infrastruktūros atkūrimui bei plėtrai.

Planuojama, kad šiame viršūnių susitikime Leipcige prie ITF prisijungs kelios naujos valstybės narės.

Kasmet gegužės mėnesį Leipcige rengiamas ir „transporto Davosu“ vadinamas ITF viršūnių susitikimas yra didžiausias tarptautinis susisiekimo politikos renginys, kuriame strateginius klausimus transporto ministrai iš įvairių pasaulio šalių aptaria kartu su verslo lyderiais, tarptautinių organizacijų ir transporto bendruomenės atstovais. Šiuo metu šiai tarpvyriausybinei organizacijai priklauso 66 šalys narės.

Su šių metų ITF viršūnių susitikimo Leipcige programa galima susipažinti čia.