Susitikime su Japonijos ambasadoriumi – dėmesys Sugiharos namų muziejui

0
Susitikime su Japonijos ambasadoriumi – dėmesys Sugiharos namų muziejui
Share

Šiandien kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su Japonijos ambasadoriumi Ozaki Tetsu. Susitikimo dėmesio centre – Kaune esantis Sugiharos namų muziejus.

Ministras S. Kairys informavo ambasadorių, kad ministerijos vadovybė nuolat palaiko su šio objekto savininkais ryšį ir skatina juos naudotis esamomis finansinėmis galimybėmis, teikiant paraiškas įvairioms konkursinėms programoms.

Šiemet Sugiharos namų muziejus gavo finansavimą keletui projektų, tarp jų – edukacinėms ekskursijoms, ekspozicijos atnaujinimo koncepcijai, taip pat virtualiam muziejui sukurti.

Japonijos ambasadorius kultūros ministrui pristatė planuojamą projektą, skirtą diplomatų Čijunės Sugiharos ir Jano Zwartendijko veiklos bei idėjų Kaune žinomumui didinti.

Pastarasis kartu su Čijune Sugihara Antrojo pasaulinio karo išvakarėse, rizikuodami savo karjera ir šeimos gerove, išdavė vizas, išgelbėjusias tūkstančius žydų gyvybių. Jie buvo pripažinti Pasaulio Tautų Teisuoliais ir iki šių dienų išlieka įkvepiančiu pavyzdžiu mums visiems.

Birželio pradžioje Sugiharos namų muziejuje atidarytas verslininkui, Nyderlandų konsului J. Zwartendijkui skirtas kambarys, kuriame eksponuojama ir keletas asmeninių šio tarpukario Kaune dirbusio olando daiktų.

Siekiant stiprinti Lietuvos ir Japonijos ryšius, gegužę Vyriausybė pritarė Lietuvos ir Japonijos strateginės partnerystės stiprinimo 2023–2025 m. veiksmų planui. Tikimasi, kad jis padės užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių kultūros profesionalų ir organizacijų bei dar labiau suaktyvins mainus kultūros, meno srityse.