Kuo ypatingas organinis stiklas?

0
Kuo ypatingas organinis stiklas?
Share

Kuo ypatingas organinis stiklas?

Iš ko pagamintas organinis stiklas? Dar kitaip vadinamas akrilu, jis yra skaidrus termoplastinis produktas, pagamintas naftos pagrindu. Kaip lengva, nedūžtanti alternatyva stiklui, organinis stiklas žinomas daugeliu pavadinimų, išskyrus bendruosius terminus, tokius kaip organinis stiklas ir akrilas. Jis taip pat žinomas kaip akrilinis stiklas arba kaip vienas iš daugelio prekės ženklų – Plexiglas, Lucite, Acrylite, Optix ir kt. Nesvarbu, ar organinis stiklas ir akrilas yra lakšto, plokštės, strypo ar vamzdžio formos, tai yra tas pats produktas – organinis stiklas yra tiesiog įprastas būdas atkartoti skaidrius akrilo lakštus.

Po to, kai XX amžiaus dešimtmečio pradžioje buvo išrastas organinis stiklas, ši medžiaga buvo greitai panaudota įvairiems tikslams, įskaitant prietaisų dangčius, laikrodžių stiklus ir stalo įrankius. Antrojo pasaulinio karo metu organinio stiklo pramonė smarkiai išaugo dėl šios medžiagos naudojimo orlaivių kabinose. Iki septintojo ir aštuntojo dešimtmečių organinis stiklas taip pat buvo naudojamas sanitarinėse patalpose ir šiltnamių languose.

Šiandien organinis stiklas naudojamas itin plačiam pritaikymui. Kaip skaidraus stiklo pakaitalas, jis dažnai naudojamas akvariumuose, povandeninių laivų stebėjimo prievaduose, automobilių lęšiuose, žiūrovų apsaugai sporto aikštynuose, orlaivių languose, policijos riaušių malšinimo transporto priemonėse, švyturių lęšiuose ir kt. Jis taip pat naudojamas daugelyje medicinos sričių, įskaitant kai kurias operacijas, odontologijos medžiagas ir akinius.

Architektūriniu požiūriu organinis stiklas gali būti naudojamas langams, o dažniausiai naudojamas stoglangiuose dėl lengvos priežiūros, tvirtumo ir atsparumo oro sąlygoms. Jie taip pat dažnai naudojami vonios kambariuose, pavyzdžiui, dušo rėmuose, nes yra neslidūs ir nedūžtantys, todėl sumažėja rimtų sužalojimų rizika. Dėl šių privalumų organinis stiklas papildomai yra naudinga baldų medžiaga, ypač lentynoms, kėdėms ir stalviršiams. Galiausiai organinis stiklas taip pat naudojamas kelioms specializuotoms architektūrinėms reikmėms: dėl saulės spindulių pralaidumo, atsparumo lūžiams, atsparumo oro sąlygoms ir polinkio rinkti mažai nešvarumų jis yra ideali medžiaga šiltnamiams ir saulės kolektoriams statyti. Organinis stiklas yra lengvesnis už kitas šios klasės medžiagas, jis yra ekonomiškas ir lengvai montuojamas. Jis taip pat atsparus pažeidimams ir dūžiams, todėl užtikrina aukštą apsaugos lygį, kai naudojamas vietoj stiklo.

Organinio stiklo lakšto storis bus esminis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti apskaičiuojant atsparumą smūgiams. Organinio stiklo lakštus galite rinktis iš įvairių storių. Kalbant apie kainas, didžioji dalis to priklauso nuo įsigyto organinio stiklo dydžio, storio ir kiekio. Nepamirškite, kad organinio stiklo gali būti įvairių spalvų ir apdailos. Galite pasirinkti iš daugybės variantų, kad galėtumėte rasti medžiagą, kuri geriausiai tinka jūsų projektui.