Karinio mobilumo jungčių su Europa gerinimui skirtas 148 mln. Eur biudžeto finansavimas

0
Karinio mobilumo jungčių su Europa gerinimui skirtas 148 mln. Eur biudžeto finansavimas
Share

Šiandien Vyriausybė pritarė dėl 148,4 mln. Eur iš valstybės biudžeto skyrimo svarbiems karinio mobilumo projektams Lietuvoje. Šios lėšos bus panaudotos magistralinio kelio „Via Baltica“ atkarpos iki Lenkijos sienos tiesimo darbams, Rūdninkų karinio poligono privažiuojamųjų kelių kapitaliniam tvarkymui ir kitiems svarbiems kelių infrastruktūros projektams.

Pasak Susisiekimo ministerijos kanclerio Ramūno Dilbos, šioje įtemptoje geopolitinėje situacijoje civilinės transporto infrastruktūros pritaikymas kariniam mobilumui yra būtinas sprendimas.

„Via Baltica“, Rūdninkų poligono projektų tęstinumas labai svarbūs Lietuvai. Kelių infrastruktūros pritaikymas karinio mobilumo reikalavimams taip pat daro įtaką projektų vertei. Tačiau ši investicija yra  būtina, kad būtų sustiprinti tiltai, įrengtas stipresnis kelių pagrindas“, – teigia R. Dilba.

Dvigubos paskirties – civilinės ir karinės – transporto infrastruktūros projektams, gerinantiems karinio mobilumo jungtis su Europa, Lietuva taip pat yra užsitikrinusi Europos Sąjungos finansavimą, skiriamos ir Kelių plėtros ir priežiūros programos lėšos.

2022 m. Susisiekimo ministerija skelbė apie 108 mln. Eur sieksiančias investicijas iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės (angl. „Connecting Europe Facility“, CEF), skirtas dvigubos paskirties karinio mobilumą gerinančių projektų įgyvendinimui Lietuvoje. Didžioji šių lėšų dalis bus investuota į magistralinio kelio „Via Baltica“ nuo Marijampolės link Lenkijos sienos ruožų rekonstrukciją.