EIMIN: Lietuvoje daugės galimybių verslams kurti gerai mokamas darbo vietas

0
EIMIN: Lietuvoje daugės galimybių verslams kurti gerai mokamas darbo vietas

Seimas pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvoms, kuriomis sudaroma galimybė Lietuvoje sukurti daugiau gerai mokamų darbo vietų, gerinama investicinė aplinka ir didinamas šalies konkurencingumas. Ketvirtadienį priimti Investicijų įstatymo ir Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai dėl stambių projektų. Šiais pakeitimais nustatomi lankstesni kriterijai vystantiesiems investicinius projektus. 

„Šiuo metu jau esame sudarę sutartis dėl vienuolikos stambių projektų, kuriuos įgyvendinant bus sukurta daugiau kaip 3,5 tūkst. darbo vietų ir pritraukta apie 690 mln. eurų investicijų. Įvedę lankstesnius reikalavimus tikimės pritraukti dar daugiau investicijų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Investicijų įstatymo pataisos sukurs sąlygas skatinti stambius projektus, kurie kuria mažiau darbo vietų, bet jos yra skirtos aukštos kvalifikacijos specialistams. Tad nustatyti kriterijai, kad įmonės sukurtų nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų. Minimalios investicijos Vilniuje turės siekti 30 mln. eurų, o kitose savivaldybėse – 20 mln. eurų. Investuotojai turės įsipareigoti mokėti ketvirtadaliu didesnį nei vidutinį darbo užmokestį. Ši naujovė būtų naudinga mažesnėms savivaldybėms, kuriose surasti 150 ar daugiau naujų kvalifikuotų darbuotojų, kaip numatyta iki šiol galiojusiuose reikalavimuose, verslui neretai tampa dideliu iššūkiu.

Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau yra sudariusi sutartis dėl 11 stambių projektų. Planuojama, kad artimiausiu metu bus pasirašytos dar bent kelios sutartys dėl stambių projektų.

Taip pat Seimas pritarė Žemės įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama sukurti ir patvirtinti valstybinės žemės sklypų rezervavimo modelį. Tai užtikrintų didelių valstybės teritorijų pasiūlą naujoms gamybos investicijoms pritraukti ir sudarytų galimybes investuotojui rinktis iš konkrečių rezervuotų valstybinės žemės sklypų sąrašo. 

„Kuriame palankesnes sąlygas investiciniams projektams, turintiems didelę pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai, kadangi dabartinė išvystytų sklypų pasiūla Lietuvoje neatitinka paklausos. Ši iniciatyva leis padidinti šalies konkurencingumą regione“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Šią savaitę Seimas taip pat pritarė ir įstatymo projektui, pagal kurį iki 1054 hektarų atkuriama Kauno LEZ teritorija. Preliminariais skaičiavimais, papildomoje Kauno LEZ teritorijoje galėtų būti sukurta daugiau kaip 16,8 tūkst. naujų darbo vietų. 

Šiuo metu Kauno LEZ veikia 53 užsienio ir Lietuvos investuotojai. Kauno LEZ teritorijos praplėtimas pagerins investicinę aplinką Kauno regione ir paskatins užsienio ir Lietuvos investicijas.