EIMIN finansuos užsienio lietuvių investicijų ir eksporto skatinimo projektus

0
EIMIN finansuos užsienio lietuvių investicijų ir eksporto skatinimo projektus
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia naują kvietimą užsienio lietuvių organizacijoms pretenduoti į finansavimą veikloms, kurios pritrauktų į Lietuvą investicijų ir talentų, plėstų mūsų šalies eksporto rinkas, didintų atvykstamąjį turizmą. 

„Užsienio lietuviai ir ten veikiančios organizacijos svariai prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo. Užsienio lietuviai supažindina potencialius investuotojus su galimybėmis, kurias siūlo Lietuva, teikia mūsų šalies įmonėms konsultacijas eksporto klausimais, tarpininkauja ieškant kontaktų. Todėl kviečiame pretenduoti į finansavimą naujiems projektams įgyvendinti ir prisidėti prie Lietuvos augimo“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Praėjusiais metais konkurse dalyvavo ir ekonominės diplomatijos projektus įgyvendino 5 Lietuvos diasporos organizacijos.  EIMIN suteikė finansavimą Lietuvos investicinės aplinkos pristatymo renginiui Nyderlandų įmonių vadovams, taip pat Lietuvos finansinių technologijų ekosistemos ir ekonominio potencialo pristatymo renginiui britų kompanijų atstovams ir investuotojams, bei skaitmenizacijos gyvybės mokslų srityje, pasitelkiant tarptautinius partnerius, projektui. Su ministerijos finansavimu buvo organizuojamas parodos „Smart City Expo World Congress“ tinklaveikos vakaras ir Lietuvos profesionalų klubų suvažiavimas Rygoje.  

„Jau turime daug praktikos, kai su užsienio kompanijose dirbančių lietuvių pagalba užmezgami Lietuvos verslui ir institucijoms itin naudingi ryšiai, atveriamos naujos Lietuvos įmonių partnerystės, eksporto galimybės. Turime puikių pavyzdžių, kaip tarptautinės patirties įgiję diasporos profesionalai atvyksta steigti, vadovauti ar dirbti šalies startuoliuose. Daugiau nei trečdalis užsienio lietuvių prisideda prie atvykstamojo turizmo didinimo. Norime ne tik tęsti, bet ir plėsti šį bendradarbiavimą“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.

Teikti paraiškas gauti finansavimą kviečiamos užsienio valstybėse registruotos ne pelno siekiančios lietuvių organizacijos. Jos gali gauti paramą renginių organizavimui ir su jų rengimu susijusių veiklų įgyvendinimui ekonominės diplomatijos (talentų, užsienio investicijų pritraukimo, eksporto skatinimo, atvykstamojo turizmo skatinimo) srityje. Pirmenybė bus teikiama prioritetinių ekonomikos sektorių projektams: informacinių ir ryšių technologijų, gyvybės mokslų, inžinerinės pramonės.

Numatoma finansuoti projektus, kurie bus įgyvendinami iki šių metų gruodžio 10 dienos. Paraiškas planuojama priimti iki tol, kol bus išnaudotas projektams skirtas finansavimas. Didžiausia projektui skiriama suma yra 10 tūkst. eurų, bendra kvietimo suma siekia 50 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos apie kvietimą ir kvietimo sąlygas galima rasti čia.

Registruotis į nuotolines konsultacijas dėl paraiškos pildymo galima čia.