D. Kreiviui įteiktas Ukrainos valstybinis apdovanojimas

0
D. Kreiviui įteiktas Ukrainos valstybinis apdovanojimas
Share

2024-05-22

Ukrainos Prezidento Volodimiro Zelenskio įsakymu energetikos ministrui Dainiui Kreiviui įteiktas kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo III laipsnio ordinas. V. Zelenskio įsakyme nurodoma, jog Ukrainos valstybinis apdovanojimas D. Kreiviui suteiktas už reikšmingą asmeninį indėlį stiprinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, paramą Ukrainos valstybės suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, Ukrainos valstybės populiarinimą pasaulyje.

Apdovanojimą ministrui šiandien įteikė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Bešta Petro. 

„Ukrainos energetikos sektorių remia ne tik valstybė, bet ir verslas, nevyriausybinės organizacijos, eiliniai piliečiai, ir žinau, kad visomis išgalėmis remsime Ukrainą toliau – iki jos pergalės. Tai apdovanojimas visiems Ukrainos energetikos sektoriaus rėmėjams, bet jis – tik detalė. Ukrainos pergalė yra viskas“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. 
 
Lietuva sugriautos energetinės infrastruktūros Ukrainoje atstatymui skyrė paramos už beveik 13,5 mln. Eur. Šiais metais planuojama skirti paramos už dar beveik 12 mln. Eur. 

Ukrainos elektros sektoriui perduota daugiau nei 7 MW įvairaus galingumo generatorių, taip pat transformatorių, kitos įrangos. Lietuvos įmonės, organizacijos ir privatūs asmenys teikia įrangą ir detales naikinamiems dujų, šilumos sektoriams. Teikiant dvišalę paramą Ukrainos atkūrimui ir atstatymui, įgyvendintas projektas, skirtas modernizuoti energetikos infrastruktūrą Mikolajevo mieste, atnaujinant elektros skirstomąjį tinklą, pereinant prie 20 kV įtampos ir priartinant jį prie ES standartų. Tikimasi, kad tokio pobūdžio projektai galėtų būti vykdomi ir kituose Ukrainos regionuose.