Civilinės saugos specialistai susipažįsta su negalią turinčių žmonių poreikiais ekstremaliųjų situacijų metu

0
Civilinės saugos specialistai susipažįsta su negalią turinčių žmonių poreikiais ekstremaliųjų situacijų metu
Share

Birželio 5 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, bendradarbiaudamas su Lietuvos negalios organizacijų forumu,  Ugniagesių gelbėtojų mokykloje  surengė mokymus „Asmenų su negalia poreikiai ekstremaliųjų situacijų metu“.  Jų tikslas – paskatinti atsakingų institucijų diskusiją ir veiksmus bendrųjų civilinės saugos programų adaptavimui žmonių, turinčių negalią, poreikiams. 

„Mūsų visų pareiga yra rasti kelią, kaip pasiekti tokius žmones, kad jie būtų informuoti ir turėtų tinkamą pasirengimą, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu. Todėl raginu  visus susitelkti, kad būtume tinkamai pasiruošę visuose lygmenyse, kad pasiektume visas gyventojų grupes, pažeidžiamas ir nepažeidžiamas, pasiektume visus Lietuvos žmones, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. – Visos  gyventojų grupės, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, savo negalios  turi būti pasirengusios ir žinoti, ką daryti,  o pareigūnai turi būti pasiruošę  jiems paaiškinti ir pateikti informaciją“.

Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Jodkaitė pažymėjo, kad svarbiausia yra susitelkimas, žinojimas ir poreikių atliepimas: „Džiaugiuosi, kad yra matomi negalią turintys žmonės, kad rūpinamasi jų lūkesčiais.  Šio susitikimo metu  bandysime praplėsti negalią turinčių žmonių poreikių įvairovę.“ 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojas  Mindaugas Kanapickas padėkojo negalią turinčių žmonių atstovams, pasidžiaugdamas, kad šie mokymai padės vieniems kitus geriau pažinti ir suprasti:  „Ugniagesiai gelbėtojai kiekvieną dieną susiduria su vienokio ar kitokio dydžio nelaimėmis. Yra įvairių pažeidžiamų žmonių grupių, bet tik tada, kai žinai jų poreikius, gali profesionaliau suteikti  jiems pagalbą.“

Mokymuose dalyvauja  priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Civilinės saugos valdybos specialistai. 

Mokymų metu jie  susipažins su skirtingų negalių specifika, kaip elgtis  teikiant informaciją turintiems negalią, tikslinę pagalbą bei vykdant gelbėjimo darbus, koks artimųjų vaidmuo, kokios būtinos papildomos techninės priemonės ir kt.

Šie mokymai  sustiprins civilinės saugos  specialistų žinias, kurios yra labai svarbios informuojant žmones, turinčius įvairių negalių,  ir siekiant pasirūpinti jų saugumu.  Įgytos žinios  padės  užmegzti kontaktą su kalbančiu gestų kalba ar neregiu, jos būtinos bendraujant su žmonėmis, kurie turi intelekto ar raidos sutrikimų.