Baltijos šalys aptarė naujas bendradarbiavimo iniciatyvas kultūros srityje

0
Baltijos šalys aptarė naujas bendradarbiavimo iniciatyvas kultūros srityje
Share

Baltijos kultūros komiteto posėdyje, surengtame Taline, buvo aptartos bendros Lietuvos, Estijos ir Latvijos iniciatyvos kultūros srityje, pagalbos Ukrainos kultūros sektoriui klausimai.

Susitikime šalys pasikeitė informacija dėl Lietuvos, Estijos ir Latvijos veiksmų kultūros politikos srityje, aptarė Baltijos kultūros fondo ir Baltijos šalyse veikiančių kultūros sričių platformų veiklas ir jų plėtros galimybes, Baltijos asamblėjos literatūros premijos laureatų kūrybos leidybą, Baltijos kino fondo įsteigimo galimybę 2025 / 2026 m. Pasidalinta informacija apie 2018 m. pasirašyto trijų valstybių kultūros ministerijų susitarimo dėl dainų ir šokių švenčių tradicijos apsaugos ir plėtotės įgyvendinimą. Estijos atstovai pristatė Kultūros lyderystės programą, kurią vykdo Estijos kultūros ministerija, šiame kontekste aptartos ir Baltijos formatu sėkmingai įgyvendinamos įvairių kultūros sričių darbuotojų profesinių kompetencijų stiprinimo programos.  

Komiteto posėdyje atkreiptas dėmesys į Baltijos valstybių taikomas pagalbos priemones karo niokojamos Ukrainos menininkams ir kultūros objektams, pristatytas Lietuvos architektų sąjungos inicijuotas ir koordinuojamas projektas „U-RE-HERIT / Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir tapatybę“, kurį finansuoja ES programa „Kūrybiška Europa“.   

Baltijos kultūros komiteto posėdis vyko per Talino muzikos savaitę, šia proga surengta diskusija, skirta Baltijos valstybių muzikos srities politikai ir tarpusavio bendradarbiavimui.  

Trišalis bendradarbiavimas Baltijos kultūros komiteto formatu susijęs su Baltijos Ministrų Taryba, įkurta 1994 m. Kitais metais susitikimą planuojama surengti Lietuvoje.