Po gaisrų valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai lankys kaimyninių būstų gyventojus

0
Po gaisrų valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai lankys kaimyninių būstų gyventojus
Share

2024-01-26

Atsižvelgiant į padidėjusį gaisrų ir žuvusiųjų juose skaičių, imamasi priemonių stiprinti gaisrų prevenciją. Nuo šiol Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai po gyvenamuosiuose būstuose kilusių gaisrų lankys šalia esančius gyvenamuosius namus ir teiks jų gyventojams konsultacijas ir praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugių namų klausimais, taip pat primins, kad ir jie patys turėtų pasirūpinti savo saugumu ir įsirengti dūmų detektorius.

„Kiekvienas gaisras  gyventojus turėtų paskatinti įvertinti savo namų aplinkos saugumą, – sako  departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat siekiame ugdyti saugios gyvensenos kultūrą. Tikrai nėra lengva keisti gyventojų požiūrį. Lankydami būstus valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai atkreips dėmesį į gaisrų kilimo pavojus ir paskatins juose gyvenančius pasirūpinti savo namų saugumu. Kiekvieno būsto savininkas turi jausti atsakomybę  už galimos nelaimės padarinius.“

Kilus gaisrui kaimo vietovėje, valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplankys to kaimo gyventojų namus, kilus gaisrui daugiabutyje – to daugiabučio gyventojus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje kilo 713 gaisrų, iš jų gyvenamajame sektoriuje – 351. Gaisrų metu žuvo 10 žmonių, 25 buvo traumuoti.