A. Armonaitė vizito JAV metu pristatys Lietuvos potencialą biotechnologijų srityje

0
A. Armonaitė vizito JAV metu pristatys Lietuvos potencialą biotechnologijų srityje
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė birželio 5–8 dienomis su darbo vizitu lankysis JAV, kur dalyvaus Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forume, susitiks su potencialiais investuotojais ir pristatys Lietuvos potencialą biotechnologijų srityje. Ministrės teigimu, Lietuva tampa JAV plėtros Europos Sąjungoje centru, todėl privalu ir toliau stiprinti šalių bendradarbiavimą įvairiuose sektoriuose. 

„Praėjusiais metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir JAV pasiekė 6,4 mlrd. eurų ir JAV užima ketvirtą vietą tarp Lietuvos prekybos partnerių. Tai rodo, kad tikrai daug amerikiečių kompanijų pasirenka Lietuvą kaip plėtros Europos Sąjungoje centrą, todėl būtina stiprinti šį glaudų bendradarbiavimą ir užtikrinti tolesnę šalių partnerystę“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.  

Čikagoje ministrė atidarys didžiausią Lietuvos verslo renginį, kuris suburs per 200 įmonių atstovų už Lietuvos ribų – Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forumą. Jame ministrė pristatys Lietuvos ekonomikos pasiekimus ir Lietuvą, kaip platformą JAV investicijoms. 

Čikagoje taip pat suplanuotas ministrės susitikimas su tarptautinės maisto perdirbimo ir prekių prekybos korporacijos „Archer Daniels Midland“ (ADM) vadovais. 

Bostone A. Armonaitė dalyvaus vienoje iš reikšmingiausių parodų pasauliniame gyvybės mokslų sektoriuje „Bio Convention“, kur atidarys nacionalinį Lietuvos stendą. Stende prisistatys 9 šalies įmonės ir Lietuvos biotechnologijų asociacija. 

A. Armonaitė Bostone dalyvaus ir „Northway Biotech“ naujų gamybos laboratorijų atidarymo renginyje. Taip pat kartu su kitomis Lietuvos įmonėmis renginyje „Lithuania’s Morning Mingle” ministrė pristatys Lietuvos potencialą biotechnologijų srityje ir Lietuvos ambicijas gyvybės mokslų sektoriuje ir susitiks su potencialiais JAV investuotojais. 

Praėjusiais metais JAV tapo šešiolikta didžiausia investuotoja Lietuvoje ir pirmaujančia šalimi Lietuvoje tiek pagal projektų, tiek pagal sukurtų darbo vietų skaičių. JAV investicijos į Lietuvą siekė 337,4 mln. eurų. Iš jų daugiausia lėšų skiriama privataus nekilnojamojo turto įsigijimui ir pardavimui, nekilnojamojo turto operacijoms, apdirbamajai gamybai, didmeninei ir mažmeninei prekybai bei variklinių transporto priemonių remontui.