Auginant ArtTech ekosistemą Lietuvoje – bendras projektas su Pietų Korėjos ekspertais

0
Auginant ArtTech ekosistemą Lietuvoje  – bendras projektas su Pietų Korėjos ekspertais
Share

Spalio 16–19 dienomis Lietuvoje vieši Pietų Korėjos ekspertai iš Korėjos vystymo instituto, pirmadienį jie lankėsi Kultūros ministerijoje ir susitiko su kultūros ministru Simonu Kairiu.

Tai pirmasis Pietų Korėjos ekspertų vizitas Lietuvoje įgyvendinant 2023–2024 m. žinių mainų projektą „ArtTech“ ekosistemos vystymas kultūros ir kūrybinėse industrijose Lietuvoje“.

„Norint Lietuvoje užauginti ArtTech būtina panaudoti ne tik mūsų šalyje sukauptas technologines kompetencijas, bet ir semtis patirties ir gerųjų pavyzdžių iš šalių, kurios yra pasaulio lyderės kultūros ir kūrybinių industrijų turinio kūrimo, vystymo ir eksporto srityse. Pietų Korėja yra viena iš jų, todėl tikiu, kad tiek ekspertų konsultacijos, tiek vis intensyvėjantis įvairių Lietuvos institucijų bendradarbiavimas padės sukurti tvarią, kuriančią aukštą pridėtinę vertę ArtTech ekosistemą Lietuvoje“, – teigė S. Kairys.

Vizito metu Pietų Korėjos ekspertai susitiks su Lietuvoje ArtTech srityje veikiančių institucijų ir organizacijų, taip pat universitetų atstovais, susipažins su taikomais ArtTech vystymo modeliais, paskatų priemonėmis. Ekspertai gilinsis ir pateiks siūlymus dėl institucijų ir infrastruktūros sistemos, viešo ir privataus finansavimo modelių bei žmogiškųjų resursų vystymo tobulinimo ArtTech ekosistemoje Lietuvoje, didžiausią dėmesį skirs Lietuvos filmų, žaidimų bei muzikos industrijoms.

Šio projekto partneriai Lietuvoje – Baltic Film&Creative Tech Cluster, Lietuvos inovacijų centras, Inovacijų agentūra, AGATA.

ArtTech – tai besivystanti inovacijų kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuje ekosistema, kurioje kūrėjai, kultūros ir meno organizacijos, startuoliai, smulkus ir vidutinis verslas kuria inovatyvius,  naujausiomis technologijomis grįstus sprendimus kultūros sektoriaus iššūkiams spręsti ar integruoja technologijas į kūrybinius procesus.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka