Kultūros atašė Ukrainoje konkursą laimėjo Tomas Ivanauskas

0
Kultūros atašė Ukrainoje konkursą laimėjo Tomas Ivanauskas
Share

Kultūros ministerijos konkursą eiti kultūros atašė pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Ukrainoje, taip pat vykdant kultūros atašė funkcijas Sakartvele, laimėjo Tomas Ivanauskas.  Iš konkurse dalyvavusių trijų pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.

2019–2022 metais T. Ivanauskas dirbo kultūros atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Kinijoje ir Pietų Korėjai.

Anksčiau T. Ivanauskas yra vadovavęs Lietuvos vaizduojamojo meno kūrėjų paramos fondui, yra dirbęs muzikos grupių ir muzikos bei kino festivalių vadybininku, koncertų organizatoriumi, režisieriaus padėjėju ir literatūrinės dalies vedėju Oskaro Koršunovo teatre. T. Ivanauskas yra baigęs menotyros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje.

Konkursą laimėjęs pretendentas gali pradėti eiti pareigas gavęs įstatymų nustatyta tvarka išduodamą asmens patikimumo pažymėjimą ir pritarus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai.

Kultūros atašė yra specialusis atašė, pagal terminuotą darbo sutartį dirbantis diplomatinėje atstovybėje užsienio valstybėje ar Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje ir užtikrinantis bei įgyvendinantis tarptautinį bendradarbiavimą kultūros ministrui pavestoje valdymo srityje. Kultūros atašė tiesiogiai pavaldus kultūros ministrui ir diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos vadovui.

Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.

Irmanto Gelūno / BNS nuotrauka