Gaisrinės saugos specialybę studijuoti verta!

0
Gaisrinės saugos specialybę studijuoti verta!
Share

Šiandien gaisrinės saugos studijų programos bakalauro darbus apsigynė keturi Vilnius TECH studentai. Markas Girdvainis, Laurynas Laukutis, Aleksandras Silajevas ir Robertas Skobas jau kitą savaitę rankose laikys inžinerijos mokslų  bakalauro laipsnio diplomus.

Šių metų būsimų gaisrinės saugos bakalaurų baigiamųjų darbų temos atspindi aktualijas. Studentai analizavo dujų vamzdynų avarijas ir jų keliamas grėsmes, bepiločių orlaivių panaudojimą gesinant gaisrus daugiaaukščiuose pastatuose ir atvirosiose teritorijose, ugniagesių komandų poreikį Vilniaus mieste, miško gaisrų pavojų šalia esantiems pramonės objektams.

Markui Girdvainiui ir Aleksandrui Silajevui  šios studijos jau ne pirmosios, jie yra baigę Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, turi ugniagesio gelbėtojo darbo patirties. M. Girdvainis dirba Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje Visagino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčiosios pamainos vadu, o A. Silajevas – ugniagesys gelbėtojas Vilniaus PGT 2-opoje komandoje, kurioje jau dirba šešerius metus.

„Universitetinės studijos man buvo vertingos, gavau daug naujų žinių, kurias jau galėjau pritaikyti darbe. Man įdomiausi buvo tie studijų dalykai, kurie tiesiogiai susiję su ugniagesio gelbėtojo darbu“, – sako M. Girdvainis.

 A. Silajevas neslepia, kad studijas rinkosi norėdamas praplėsti žinių bagažą, bet tuo pačiu jis mąsto ir apie karjeros galimybes.  „Kiekvienas studijų programos  dalykas kažkuo įdomus ir man, jau dirbančiam ugniagesiui. Kai kurias žinias  jau pritaikiau darbe praktiškai“, – pasidžiaugia A. Silajevas.

Laurynas Laukutis taip pat derino studijas su darbu priešgaisrinio projektavimo įmonėje. „Man studijos patiko. Sunkesni buvo pirmieji metai, o profesinių dalykų studijos buvo įdomios ir vertingos.  Galėjau praktiškai patikrinti, kaip veikia teorija ir gilinti žinias. Išeiname iš čia tvirtesni ir išsinešame didesnį žinių bagažą“, – sako L. Laukutis.

Robertui Skobui ši specialybė pasirodė įdomi ir garbinga. Pasirinkęs studijuoti gaisrinę saugą, jis tęsia šeimos tradiciją  – Roberto tėtis yra ugniagesys gelbėtojas. Tad R. Skobas nuo vaikystės domėjosi gaisrine sauga.

„Nenusivyliau studijomis, puikūs dėstytojai, buvo įdomu studijuoti. Man patiko visi dalykai“, – sako R. Skobas. Nors jis dar nedirbo pagal specialybę, bet būsimojo darbo perspektyvas vertina labai puikiai, prisipažįsta gavęs jau ne vieną darbo pasiūlymą. „Lietuvoje šiems specialistams tikrai yra ką veikti“, – sako R. Skobas.

Beveik visi  būsimi bakalaurai planuoja tęsti studijas magistrantūroje – toliau gilins žinias ir plės akiratį.