Vilniečiai kviečiami atvykti į „Šimto baseinų pikniką“

0
Vilniečiai kviečiami atvykti į „Šimto baseinų pikniką“
Share

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalies  ugniagesiams gelbėtojams jau 225 kartus teko atlikti gelbėjimo darbus vandenyje. Šių darbų metu jie ištraukė 59 skenduolius, iš jų 2 vaikus, bei išgelbėjo 31 gyventoją. Pernai per tą patį laikotarpį iš vandens telkinių ugniagesiai ištraukė 67 skenduolius, t. y. 11,9 proc. daugiau negu šiemet, ir išgelbėjo  22 gyventojus. Šiemet gegužės mėnesį vanduo pasiglemžė 14, birželį – 13, liepą – 14 žmonių gyvybes.

Mokėjimas plaukti ir saugaus elgesio vandenyje įgūdžiai išplečia galimybes mėgautis vandens sporto šakomis ir pramogomis. Svarbu atsakingai elgtis ne tik vandenyje, bet ir kitose ekstremaliosiose gyvenimo situacijose. Todėl liepos 23-iąją, minint Pasaulinę skendimų prevencijos dieną ir siekiant puoselėti saugaus elgesio kultūrą, Sostinės vaikų ir jaunimo centro (SVJC) treneriai, Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai rengia „Šimto baseinų pikniką“, kurio metu pateiks daugybę patarimų, kaip tinkamai elgtis ekstremaliosiose situacijose.

Piknikas vyks liepos 23 d., 15.00–18.00 val., Neries pakrantėje prie Baltojo tilto, Vilniuje. Į jį kviečiamos šeimos su vaikais ir visi, norintys sužinoti, kaip saugiai elgtis vandenyje ir kitose ekstremaliosiose situacijose.

Atsakingo elgesio vandenyje įgūdžius vaikams lengviau formuoti su tėvelių pagalba – nuo mažų dienų pratinantis prie vandens ar lankant plaukimo pamokas baseine. Laikas prie vandens telkinių dažnai tampa šeimos tradicija, o pramogaujant atsakingai bei to mokant vaikus, šios pramogos tampa daug saugesnės. 

Renginyje „Šimto baseinų piknikas“ Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai pademonstruos skęstančiojo gelbėjimo vandenyje operaciją, papasakos apie saugų elgesį prie vandens telkinių, įvardins tykančius pavojus ir paaiškins, kaip jų metu padėti sau ir kitiems žmonėms. Jie taip pat pristatys gaisrų prevencijos programą, kuri ypač aktuali vasarą, kai lauke ilgą laiką laikosi karšta oro temperatūra, kelianti gaisro pavojų, parodys, kaip reikia pasirengti nelaimėms, papasakos, ką susidėti į išvykimo krepšį, paaiškins, kas yra kolektyvinės apsaugos statiniai ir priedangos, bei primins, kokią informaciją galima rasti pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje lt72.lt. Ugniagesiai gelbėtojai taip pat pademonstruos gelbėtojų techniką, suteiks galimybę vaikams ir visiems norintiems ją apžiūrėti iš arčiau.

Renginyje šeimų lauks SVJC praktinės edukacijos apie pirmuosius ir pačius svarbiausius mokymo(si) plaukti žingsnius – nėrimą ir plūduriavimą.

Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodys, kaip suteikti pirmąją pagalbą, taip pat ves sveikos gyvensenos užsiėmimus bei surengs viktoriną, kurios metu žiūrovai galės pasitikrinti sveikatingumo žinias.

Renginio dalyvius džiugins žinomų atlikėjų pasirodymai, šokių ritmai, vaikų lauks įspūdingas putų šou, kviečiantis nerti, žaisti ir šokti diskotekoje. Atvykstantiems į „Šimto baseinų pikniką“ patariama turėti užkandžių ir pledų, atsinešti pripučiamų vandens baseinėlių, drabužių persirengti, o svarbiausia – gerą nuotaiką ir pasiryžimą atrasti naujus įgūdžius.

Visos pramogos ir edukacijos – laisvos ir nemokamos.