Vidaus reikalų ministrė susitiko su Šakių ugniagesiais gelbėtojais ir moksleiviais

0
Vidaus reikalų ministrė susitiko su Šakių ugniagesiais gelbėtojais ir moksleiviais
Share

2024-02-21

Vasario 20 d. vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su darbo vizitu lankėsi Šakiuose, kur susitiko su rajono savivaldybės meru Raimundu Januševičiumi ir administracijos atstovais, aptarė aktualius pasienio apsaugos, viešojo saugumo, priešgaisrinės ir civilinės saugos klausimus, dalyvavo civilinės saugos pamokoje „Žiburio“ gimnazijoje.

Gimnazijoje vykusioje pamokoje Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Arvydas Kazlauskas papasakojo, kaip elgtis įvykus ekstremaliajai situacijai, ką reikia žinoti, išgirdus perspėjimo sireną, ir kur rasti informaciją apie pasirengimą galimos nelaimėms ir grėsmėms. Taip pat buvo pademonstruotas išvykimo krepšys, surengta viktorina. Edukaciją vainikavo virtualios realybės simuliacija – užsidėję virtualius akinius mokiniai turėjo galimybę patekti į virtualią namų erdvę ir atlikti veiksmus, kurių prireiktų evakuojantis.

Vizito metu ministrė taip pat apsilankė Šakių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir susitiko su Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininku Vidu Barausku, tarnybos viršininku Virginijumi Rekešiumi ir darbuotojais. V. Rekešius susitikimo metu apžvelgė rajono gaisrų ir gelbėjimo darbų statistiką, kalbėjo apie gaisrų prevencijos organizavimą bei rezultatus, atkreipė dėmesį, kad nors 2023 metais Šakių rajone kilo 87 gaisrai, juose nežuvo nė vienas žmogus. Ministrė apžiūrėjo ir Šakių gaisrinės pastatą, kuriame buvo atlikta renovacija.

Bendraudama su tarnybos darbuotojais ministrė A. Bilotaitė domėjosi darbuotojų materialiniu aprūpinimu, darbo užmokesčio pokyčiais, įsigaliojus naujajam Vidaus tarnybos statutui, gaisrų prevencija, atsakė į jų klausimus.

Ministrė padėkojo ugniagesiams gelbėtojams už nuoširdų ir gerai atliekamą darbą.