Vašingtone energetikos viceministras su transatlantiniais partneriais aptarė regionines energetinio saugumo aktualijas

0
Vašingtone energetikos viceministras su transatlantiniais partneriais aptarė regionines energetinio saugumo aktualijas
Share

Energetikos viceministras Albinas Zananavičius vasario 14–15 d. su darbo vizitu lankėsi Vašingtone, JAV. Vizito metu įvyko susitikimai su JAV Valstybės departamento, JAV Energetikos departamento ir kitais JAV Administracijos pareigūnais. Susitikimų metu aptarti regioniniai energetinio saugumo klausimai, įgyvendinamų bendrų projektų eiga ir perspektyvos stiprinti bendradarbiavimą kitose svarbiose energetinio saugumo srityse. 

„Geopolitinės saugumo aplinkos pokyčiai tapo galimybe dar labiau sustiprinti transatlantinę partnerystę su JAV, ir mes ja pasinaudojome. Lietuva ypatingai vertina šią energetinę partnerystę ir vertindama ne tik dabartinę situaciją, bet taip pat žvelgdama į ateitį kalbasi apie galimybes ją stiprinti. Partnerystės dėl transatlantinio bendradarbiavimo energetikos srityje formatas reikšmingai prisideda prie dvišalių ir daugiašalių santykių stiprinimo“, – sakė viceministras A. Zananavičius.

JAV valstybės pareigūnai išsakė padėką Lietuvai, rodančiai lyderystę teikiant pagalbą Ukrainai siekiant atstatyti sugriautą energetinę infrastruktūrą. Taip pat pažymėjo pasirengimą teikti visokeriopą paramą Lietuvai ir kitoms regiono šalims siekiant stiprinti šalių energetinės sistemos atsparumą.

Kovo 1–2 d. Zagrebe, Kroatijoje, vyks Partnerystės dėl transatlantinio bendradarbiavimo energetikos srityje susitikimas, kuriame bus toliau kalbamasi, kaip transatlantinė partnerystė energetikos srityje gali prisidėti prie energetinės sistemos Europoje atsparumo bei tolimesnės pažangos žaliosios transformacijos link. Renginio metu vyks JAV Energetikos sekretorės ir Baltijos šalių ministrų, atsakingų už energetikos politiką, susitikimas. Tai jau trečiasis tokio formato susitikimas, kurio metu JAV ir Baltijos šalių lyderiai energetikos srityje aptaria regionines energetinio saugumo aktualijas. Renginyje Lietuvą atstovaus energetikos ministras Dainius Kreivys ir energetikos viceministras Albinas Zananavičius.