Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai šiemet daug dėmesio skirs daugiabučių namų saugai

0
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai šiemet daug dėmesio skirs daugiabučių namų saugai
Share

2024-02-09

Vasario 7 d. Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai Lentvaryje rengė prevencinę akciją „Daugiabučiai namai be gaisrų“ ir aplankė gyventojus. Susitikimų metu jiems buvo priminta autonominių dūmų detektorių svarba, pareigūnai patarė, kaip ir kokiose vietose juos įsirengti, kada keisti jų elementus, akcentavo rūkymo namuose grėsmes, patarė, kaip tinkamai eksploatuoti elektros įrangą. Gyventojams taip pat buvo suteiktos konsultacijos ir kitais aktualiais gaisrinės saugos klausimais.

Akcijos metu pastebėta ir gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų: evakuacijos keliai daugiabučiuose užkrauti daiktais ar apstatyti vazonais, užrakinti avariniai liukai. Deja, aplankytuose butuose tik 30 proc. gyventojų buvo įsirengę autonominius dūmų detektorius.

Prevencinė akcija „Daugiabučiai namai be gaisrų“ šalyje bus vykdoma visus metus. Jos tikslas – gerinti daugiabučių namų gyventojų butų gaisrinę saugą, suteikti gyventojams konsultacijas ir praktinius patarimus saugios aplinkos klausimais.              

Pareigūnai primena, kad gyventojai patys turi pasirūpinti savo saugumu, įsigydami autonominius dūmų detektorius ir gaisrinės saugos priemones.