Pasauliniame pabėgėlių forume – viceministro A. Abramavičiaus raginimas pasmerkti instrumentalizuotą migraciją ir karą Ukrainoje

0
Pasauliniame pabėgėlių forume – viceministro A. Abramavičiaus raginimas pasmerkti instrumentalizuotą migraciją ir karą Ukrainoje
Share

2023-12-14

Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama vidaus reikalų viceministro Arnoldo Abramavičiaus, gruodžio 13–15 d. dalyvauja Ženevoje (Šveicarija) vykstančiame antrajame Pasauliniame pabėgėlių forume. Jungtinių Tautų  Organizacijos valstybės narės bei nevyriausybinės organizacijos apžvelgia 2018 m. priimto Pasaulinio susitarimo dėl pabėgėlių tikslų savanorišką įgyvendinimą pabėgėlių integracijos, sveikatos, švietimo ir mokslo, įdarbinimo, infrastruktūros ir pabėgėlių teisinės apsaugos srityse.

Forume viceministras A. Abramavičius pabrėžė, kad šiandien, kai pasaulyje matomas precedento neturintis žmonių, kuriems reikia tarptautinės apsaugos, lygis, Lietuva išlieka įsipareigojusi užtikrinti šių asmenų saugumą.

„Nauji ir pasikartojantys ginkluoti konfliktai bei stichinės nelaimės verčia milijonus žmonių palikti savo namus, todėl būtina suvienyti jėgas ir kartu spręsti šių iššūkių priežastis. Šioje sudėtingoje situacijoje dar atsiranda šalių, kurios siekdamos savo politinių tikslų naudoja migrantus papildomam spaudimui kitų šalių prieglobsčio sistemoms. Tarptautinė bendruomenė turėtų griežtai pasmerkti migrantų instrumentalizavimą“, – teigia viceministras A. Abramavičius.

Jis atkreipė Forumo dalyvių dėmesį, kad dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, savo namus buvo priversti palikti milijonai ukrainiečių, daugiausia pažeidžiamų asmenų – moterų, vaikų ir pagyvenusių žmonių. Lietuvoje nuo karo pradžios užregistruota daugiau nei 80 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos.

Viceministro teigimu, Lietuva įvykdė visus 1-ajame Pasauliniame pabėgėlių forume savanoriškai prisiimtus įsipareigojimus ir yra pasiruošusi bendradarbiauti toliau, ypatingą dėmesį skiriant jau priimtų pabėgėlių integravimui Lietuvoje ir teikiant pagalbą su pabėgėlių priėmimo iššūkiais susiduriančioms šalims.

Viceministras A. Abramavičius Ženevoje taip pat susitiko su Tarptautinės migracijos organizacijos gen. direktore Amy E. Pope ir Jungtinių tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro pavaduotoja Gillian Triggs, su kuriomis aptarė institucinį bendradarbiavimą bei Ukrainos pabėgėlių situaciją Lietuvoje ir Europoje.