Ugniagesiai gelbėtojai suspėjo laiku – žvejys išgelbėtas

0
Ugniagesiai gelbėtojai suspėjo laiku – žvejys išgelbėtas
Share

Šįryt ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Also ežere, Vilniuje, iš valties iškrito vyras, jis skęsta ir šaukiasi pagalbos. Pirmieji į nelaimės vietą atvykę Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos ugniagesiai pamatė, kad žmogus vidury ežero laikosi įsikibęs į guminę valtį. Ugniagesys plaukikas Artiom Masian priplaukė prie skęstančiojo ir saugiai pargabeno jį į krantą. Taip pat partempė į krantą ir žvejo valtį.

„Žmogus buvo sušalęs ir galimai neblaivus, – sakė gelbėjimo operacijoje dalyvavęs šios komandos pamainos vadas Tomaš Jarmolovič. – Vyras atsisakė medikų pagalbos ir tvirtino, kad jo iš viso nereikėjo gelbėti. Svarbiausia jam buvo neprarasti savo valties, tad būtų laikęsis į ją įsikibęs, kol būtų sušalęs. Jeigu niekas nebūtų iškvietęs pagalbos, po pusvalandžio žmogaus jau būtų tekę ieškoti narams.“

Žvejo gelbėjimo operacijoje taip pat dalyvavo ugniagesiai gelbėtojai Jan Bernatovič, Jaroslav Lyskovič ir Eduardas Zablockis.

Pasak T. Jarmolovič, nelaimės vandenyje dažniausiai atsitinka maudantis ar žvejojant pavartojus alkoholio, kai pervertinamos jėgos ir per toli nuplaukiama ar kvailiojama vandenyje.   

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  šiais metais ugniagesiai gelbėtojai  išgelbėjo 35 skendusius žmones (pernai – 32). Šiemet šalies vandens telkiniuose nuskendo 82 gyventojai, pernai – 97.