Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai departamente: daugybė naudingų žinių ir ugniagesių gelbėtojų darbas iš arti

0
Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai departamente: daugybė naudingų žinių ir ugniagesių gelbėtojų darbas iš arti
Share

Rugpjūčio 22 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente lankėsi pilietiško jaunimo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – būsimieji abiturientai Agata Liachovič ir Nojus Savaikaitis. Rugpjūčio 21–25 d. 30 baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos, besidominčių visuomeniniais klausimais ir politika, susipažįsta su valstybinių institucijų veikla.

Su moksleiviais susitiko departamento direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Giedrius Sakalinskas ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius.

Pareigūnai supažindino moksleivius su departamento atliekamomis funkcijomis ir mūsų šalies civilinės saugos sistema. Moksleiviams buvo pademonstruotas ir išvykimo krepšys, skirtas skubiai evakuotis iš namų susidarius ekstremaliajai situacijai. Agata ir Nojus apsilankė ir Vilniaus PGV 2-ojoje komandoje, kur iš arčiau susipažino su ugniagesių gelbėtojų darbu.

Ką ugniagesiai veikia visą dieną ir kas sunkiausia ugniagesių gelbėtojų darbe, jiems papasakojo 2-osios komandos skyrininkas Pavel Bžozovskij. Deja, pokalbis su moksleiviais po kurio laiko netikėtai nutrūko, nes ugniagesiai gavo iškvietimą į gaisrą ir, nepraėjus nė minutei, P. Bžozovskij su kolegomis jau išskubėjo pro vartus.

Moksleiviai teigė, kad apsilankymas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente jiems buvo naudingas ir praplėtė akiratį.     

A. Liachovič mokosi Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Ji domisi užsienio kalbomis, studijuoja korėjiečių kalbą. Tačiau priešgaisrinė apsauga jai nėra visai svetima. Jos dėdė Vilniuje dirba ugniagesiu gelbėtoju, tad nemažai papasakoja apie savo darbą. „Mano dėdė sako: „Kai kyla gaisras – reikia veikti“. Aš irgi kartą grįžusi iš mokyklos pajutau dūmų kvapą. Pasirodo, jis sklido iš rozetės, kuri kaito. Tačiau gaisras nekilo.“ Agata ketina studijuoti kalbas Vilniaus universitete.

N. Savaikaitis mokosi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje. Kūrybinėje užduotyje, kurią reikėjo atlikti pretendentams į šį projektą, Nojus rašė apie priedangas ir kolektyvinės apsaugos statinius. Jis pasidomėjo Marijampolės savivaldybėje esančių priedangų skaičiumi ir pateikė savo nuomonę, ar jo gimnazija atitinka priedangos reikalavimus: „Supratau, kad valstybės vidaus reikalų procesai mane domina. Mokausi analizuoti situacijas užsienyje ir kaip būtų galima į jas reaguoti Lietuvoje. Gyvenu Marijampolėje, kurios viduriu teka Šešupė, o miesto pietuose stovi dvi užtvankos. Tad pradėjau gilintis į savivaldybės civilinės saugos pasirengimą. Supratau, kad civilinė sauga ir pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms mane domina“. 

Prieš keletą metų Nojus įstojo į Lietuvos šaulių sąjungą. Pasak jo, šioje organizacijoje jis intensyviai mokosi ir renka informaciją karybos, kibernetinio saugumo ir kt. klausimais. Moksleivio prioritetas – istorijos studijos Vilniaus universitete, tačiau ir dėl gaisrinės saugos specialybės jis dar turi minčių.

Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partneriais – Nacionaliniu neformalaus švietimo centru, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Iki šiol projekte dalyvavo beveik 400 moksleivių.