Valstybei teikiant pagalbą bus išasfaltuotas Biržų rajono Vabalninko miesto šiaurinis aplinkkelis

0
Valstybei teikiant pagalbą bus išasfaltuotas Biržų rajono Vabalninko miesto šiaurinis aplinkkelis
Share

Panaudojant valstybės teikiamą pagalbą šį pavasarį prasidėjo Biržų rajono Vabalninko miesto šiaurinio aplinkkelio kapitalinio remonto darbai. Šiam valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui 2024 m. skirta  daugiau  kaip 262 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų šių metų išlaidoms dengti. Likusią dalį finansuoja Biržų  rajono savivaldybė.

Ministro vizito Biržų rajono savivaldybėje metu praėjusių metų rudenį šis kelias buvo įvardytas kaip vienas iš prioritetų, tartasi dėl jo tvarkymo galimybių.

„Lankydamasis Biržų rajono savivaldybėje turėjau galimybę savo akimis įsitikinti, kiek problemų šis kelias kėlė vairuotojams, nes iki šiol buvo neasfaltuotas, su nelygia duobėta žvyro danga, o pavasarį būdavo ypač sunku juo važiuoti. Dėl prasto kelio sunkiasvoriai automobiliai dažnai nepaisydavo kelio ženklų ir sukdavo per miestą. Atsižvelgdami į tai, šiam projektui įgyvendinti skyrėme Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Kitąmet užbaigus projektą, kelionės bus daug sklandesnės ir patogesnės tiek gyventojams, tiek sunkiasvoriam ir tranzitiniam transportui“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Vabalninko aplinkkelis ne tik bus išasfaltuotas, bet ir bus atlikti vandens nuvedimo darbai. Bendra šio projekto vertė – beveik 1,2 mln. eurų. Vabalninko šiaurinio aplinkkelio rekonstrukcijos darbus planuojama baigti 2025 m. rudenį. 

„Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su Susiekimo ministerija radome galimybę išspręsti ilgametę savivaldybės problemą – Vabalninko šiaurinio aplinkkelio asfaltavimą. Įgyvendinus šį projektą, vabalninkiečiai gyvens ramiau ir švariau, nes pro miestą nebeturėtų važiuoti sunkiasvoriai automobiliai, o vykstantis transportas bus nukreiptas važiuoti patogiu ir greitesniu maršrutu“, – pažymi Biržų rajono meras Kęstutis Knizikevičius.

Šio kelio rekonstrukcija yra vienas iš Lietuvos savivaldybėse įgyvendinamų projektų, kuriuos iš skirtingų institucijų sudaryta komisija atrinko kaip valstybei svarbius vietinės reikšmės kelius, finansuotinus šių metų KPPP lėšomis. Šiam projektų sąrašui pritarė Vyriausybė, tvirtindama 2024 m. KPPP sąmatą.

Iš viso finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto, Biržų rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilniaus miesto savivaldybėse, jiems bendrai numatyta 16,1 mln. eurų KPPP lėšų.      

Biržų rajono savivaldybės nuotrauka.