A. Armonaitės susitikime su Italijos ministru buvo aptartas ir Ukrainos atstatymas

0
A. Armonaitės susitikime su Italijos ministru buvo aptartas ir Ukrainos atstatymas
Share

Italijoje viešinčios ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės susitikime su Adolfoʼu Ursoʼu, Italijos įmonių ir „Made in Italy“ ministru, aptartos šalių bendradarbiavimo gyvybės mokslų ir kituose sektoriuose perspektyvos, taip pat – Ukrainos atstatymas.

„Norime matyti daugiau Italijos Lietuvoje, o Italijoje – daugiau Lietuvos. Abipusė Lietuvos ir Italijos prekybos apyvarta pernai siekė 2,8 mlrd. eurų, tiesioginės Italijos investicijos Lietuvoje sudarė apie 47 mln. eurų – matome didelį augimo potencialą. Ypač svarbūs yra aukštą pridėtinę vertę kuriantys sektoriai – tai gyvybės mokslai, inžinerinė ir gynybos pramonė, finansinės, kosmoso technologijos bei atsinaujinanti energetika“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Susitikime su Italijos ministru taip pat buvo aptarti ir galimi Ukrainos atstatymo projektai bei Europos Sąjungos politikos klausimai.

Be to, vizito metu ministrė susitiko ir su Italijos pramonės milžino „Leonardo S.p.A.“ vadovais. Įmonė dirba aviacijos, gynybos ir saugumo srityse. Planuojama, kad įmonės atstovai balandžio 25–26 d. dalyvaus Vilniuje vyksiančiame renginyje „Baltic Miltech Summit“.

Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje dalyvaus Lietuvos, Baltijos regiono bei kitų NATO ir Europos Sąjungos šalių gynybos pramonės įmonės, politikos formuotojai, mokslinių tyrimų centrai ir inovatoriai.

Kovo 7–9 dienomis Italijoje vieši A. Armonaitės vadovaujama Lietuvos verslo delegacija, kurią sudaro apie dvi dešimtys šalies įmonių, asociacijų, tyrimų centrų atstovų.