Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 20-metis: padėkos žodžiai už įdėtą širdį ugdant profesionalius ugniagesius

0
Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 20-metis: padėkos žodžiai už įdėtą širdį ugdant profesionalius ugniagesius
Share

Šiandien Ugniagesių gelbėtojų mokykla mini savo dvidešimtmetį. Per šiuos metus mokykla parengė per 4500  ugniagesių gelbėtojų. Joje kasmet kvalifikaciją tobulina daugiau kaip 3500 pareigūnų ir darbuotojų.  Mokykla jau ne vienerius metus prisideda ir prie visuomenės saugumo stiprinimo, organizuodama civilinės saugos mokymus įvairių kategorijų klausytojams.

Pasveikinti  Ugniagesių gelbėtojų mokyklos dėstytojų ir kursantų atvyko vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

„Sukūrėme kokybišką ir šiuolaikišką ugniagesių gelbėtojų rengimo bazę, dėstytojai sukaupę didelę patirtį, tačiau turime ir iššūkių. Aiškiai matome, jog reikalinga vieninga šių specialistų mokymo sistema, įtraukiant ir savivaldybių ugniagesius. Negali būti skirtingų rengimo standartų – visi ugniagesiai, užtikrinantys visuomenės saugumą, turi būti rengiami pagal vienodą mokymo programą“, – sakė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, rudens sesijoje Seimui bus teikiamas ministerijos parengtas Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimo projektas, kuriame siūloma Ugniagesių gelbėtojų mokyklą įtraukti į visoje Lietuvoje rengiamų ugniagesių mokymo procesą ir kvalifikacijos vertinimą.

„Ugniagesių gelbėtojų mokyklos dvidešimties metų sukaktį galima vadinti startu, – teigė departamento direktorius S. Greičius. – Laikas parodė, kad jis buvo sėkmingas. Tai padaryta nuoširdžiai dirbusių ir dirbančių šios mokyklos vadovų, dėstytojų ir darbuotojų dėka. Kas yra mokykla? Tai kaip išgyvenimo kuprinė, apie kurią  dažnai kalbame. Ką į ją sudedame, tą ir turime. Iš tiesų, ši mokykla ugniagesiams dovanoja ne tik žinias ar įgūdžius, kurie būtini gesinant gaisrus ir atliekant gelbėjimo darbus. Ji suteikia ir moko kur kas daugiau  – atsidavimo darbui, artimo meilės, vienas kito supratimo. Nes be to negalima padėti kitiems. Čia ir glūdi atsakymas, kurį visi nori žinoti,  kodėl žmonės pasitiki ugniagesiais gelbėtojais.“

S. Greičius sukakties proga pasveikino visus šios mokyklos darbuotojus, kursantus ir ją baigusius ugniagesius gelbėtojus ir palinkėjo ir toliau tobulėti, siekti profesionalumo ir garbingai tarnauti Lietuvai ir jos žmonėms.

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas Kęstutis Agintas sakė, jog šį laiką – 20 metų reikėtų matuoti per žmogaus gyvenimo prizmę: „Tai yra pradžių pradžia. O mokytis ir tobulėti verta visą gyvenimą. Linkiu ugniagesiams gelbėtojams ne tik sėkmingai užgesinti gaisrus, bet ir patiems būti saugiems.“ 

Šventėje dalyvavęs kapelionas Tomas Karklys kalbėjo: „Saugumas ir stiprybė yra labai svarbu, kai žmogus susiduria su iššūkiais. Jis pirmiausia kreipsis į tuos, kurie gali kompetentingai padėti. Jūs tokie esate. Jūs galite atlikti šventą misiją. Linkiu, kad kiekvienas jūsų didžiuotųsi tuo, kas esate ir ką darote. Tegul laimina jus Dievas“.  

Šventės metu buvo įteikti diplomai 35 būsimiesiems ugniagesiams gelbėtojams. Renginio metu buvo galima susipažinti su turima ugniagesių technika ir mokymo baze.

Jubiliejaus proga šios mokyklos darbuotojams buvo įteikti apdovanojimai. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 20-mečio proga vidaus reikalų ministrė II laipsnio Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklu „Tėvynės labui“ apdovanojo UGM Praktinio parengimo skyriaus vyriausiąjį specialistą vidaus tarnybos majorą Justiną Amšiejų. Ministrės padėka buvo pareikšta UGM  Administracinio skyriaus vedėjai Aušrai Bulotienei.

PAGD direktorius Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 20-mečio proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“ apdovanojo UGM  Praktinio parengimo skyriaus vyriausiąjį specialistą vidaus tarnybos kapitoną Tomą Šarauską.

VPGT pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ įteiktas UGM Praktinio parengimo skyriaus vyriausiajam specialistui vidaus tarnybos kapitonui Rafalui Tankovičiui.

VPGT pasižymėjimo ženklu ,,Už garbingą tarnybą“, žyminčiu 25 tarnybos metus, apdovanotas UGM Praktinio parengimo skyriaus vyriausiasis specialistas vidaus tarnybos majoras Denisas Glebovas.

VPGT pasižymėjimo ženklas ,,Už garbingą tarnybą“, žymintis 15 tarnybos metų, įteiktas UGM Administracinio skyriaus vyriausiajam specialistui Linui Ignatavičiui

PAGD direktoriaus padėka pareikšta UGM Mokymo skyriaus metodininkei Aurelijai Žarkaitienei.