Uždegta žalia šviesa: Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia rangovus rekonstruoti kelio A14 ruožą per Utenos miestą

0
Uždegta žalia šviesa: Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia rangovus rekonstruoti kelio A14 ruožą per Utenos miestą
Share

Dar šių metų pabaigoje po sėkmingai įvykusių viešųjų pirkimų turėtų būti pasirašyta sutartis ir pradėti paruošiamieji darbai A14 kelio ruožui per Utenos miestą tvarkyti. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena ruožo nuo 93,726 iki 95,653 km rekonstrukcijai.

„Nuo pasirengimo judam prie konkrečių darbų. Išeiname į finišo tiesiąją, kad ši viena prasčiausių ir problemiškiausių šalies transporto arterijų pagaliau būtų rekonstruota ir taptų saugi bei patogi vairuotojams. Tikimės, kad šis konkursas bus sėkmingas ir nekantriai lauksim tolesnių, kad visą plento rekonstrukciją galėtumėm užbaigti numatytais terminais iki 2025 metų“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus Mariaus Švaikausko, gera žinia, kad įvykdžius viešąjį pirkimą ir sudarius sutartį jau galės prasidėti realūs darbai magistraliniame kelyje, dar kitaip vadinamame Utenos plentu.

„Tai bene daugiausiai nepatogumų vairuotojams kėlęs kelias, kuris nedarė garbės kelininkams ir kasmet vis labiau griovė šalies kelių įvaizdį. Džiugu, kad pagaliau rekonstrukcijos darbams buvo uždegta žalia šviesa, belieka sulaukti, kol šiame kelyje prasidės realūs darbai“, – sako M. Švaikauskas.

Kelias bus pradėtas tvarkyti nuo infrastruktūros Utenos mieste ir jau kitąmet vietos gyventojai ir svečiai turėtų pajusti realų rezultatą – bus paklota nauja lygesnė danga, įrengti patogesni ir saugesni patekimai į aplinkines teritorijas, rekonstruotos sankryžos, sutvarkyta infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams, atlikti kiti eismo saugai užtikrinti reikalingi darbai.

Šiuo metu taip pat intensyviai rengiamasi magistralinio kelio A14 nuo Riešės (Vilniaus r.) iki Utenos rekonstrukcijai – vyksta projektavimo darbai. Planuojama, kad pabaigus ruožo nuo Molėtų iki Utenos projektavimą, rangos darbų konkursas bus paskelbtas dar šiais metais, o nuo Riešės iki Molėtų – 2024 metais.

Planuojama, kad rangos darbai ruože nuo Molėtų iki Utenos, įskaitant ir Utenos mieste, bus baigti 2024 m., o ruožas tarp Riešės ir Molėtų bus sutvarkytas per 2025 m. Sutvarkius daugiau kaip 74 km magistralinio kelio, iš Vilniaus į Uteną ir kitas šiaurės rytines regionų vietoves bus galima važiuoti ne tik kur kas patogiau, bet ir saugiau.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos informacija