Taline – diskusija apie Sanglaudos politiką

0
Taline – diskusija apie Sanglaudos politiką
Share

2024-03-20

Taline vyksiančiame už Sanglaudos politiką atsakingų ekspertų susitikime Finansų ministerijos atstovai kartu su Latvijos ir Estijos Finansų ministerijų atstovais aptarė Sanglaudos politikos įgyvendinimo klausimus.

Pasikeitusi geopolitinė situacija, atsakas į krizes sukėlė esminių klausimų dėl Sanglaudos politikos tapatybės, tikslų ir veikimo būdo. Todėl ekspertinėje diskusijoje daug dėmesio skirta Sanglaudos politikos įgyvendinimui bei pasirengimui naujam finansiniam laikotarpiui.

„Sanglaudos politika yra vienas svarbiausių Europos Sąjungos lygmens investicinių instrumentų, skirtas ilgalaikiams tikslams, tačiau kartu pakankamai lankstus ir gebantis reaguoti į pokyčius. Ekspertų susitikime ieškojome būdų, kaip proaktyviai veikti, prisidedant prie Baltijos šalių augimo, o su Europos Komisijos atstovais apžvelgėme ateities tendencijas bei investicijų naudą žmonėms, verslui, viešajam sektoriui“, – pažymėjo Finansų ministerijos Investicijų departamento vadovė Kotryna Tamoševičienė.

Anot K. Tamoševičienės, labai svarbu tinkamai pasiruošti naujiems iššūkiams, tokie kaip žalioji, skaitmeninė ir demografinė transformacija, su kuriais susidurs visos Baltijos šalys.

Būtent todėl pernai Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje buvo pasirašyta bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos deklaracija dėl Sanglaudos politikos ateities po 2027 m. Joje teigiama, kad ir toliau Sanglaudos politika apimtų visus ES regionus, išlaikytų partnerystės principą ir skirtų kuo daugiau dėmesio regionų problemoms spręsti.