G. Skaistė lankysis Niujorke ir Vašingtone: aptars pasaulio ekonomikos perspektyvas ir tolesnę finansinę paramą Ukrainai

0
G. Skaistė lankysis Niujorke ir Vašingtone: aptars pasaulio ekonomikos perspektyvas ir tolesnę finansinę paramą Ukrainai
Share

2024-04-15

Balandžio 14-21 dienomis finansų ministrė Gintarė Skaistė lankysis Niujorke ir Vašingtone bei dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) pavasario susitikimuose. Susitikimų metu bus diskutuojama apie pasaulio ekonomikos perspektyvas, fiskalinės ir monetarinės politikos kryptį bei tariamasi dėl tolesnės finansinės paramos Ukrainai mobilizavimo.

Ministrė Vašingtone susitiks su aukšto rango TVF ir PB atstovais, dalyvaus PB organizuojamoje apvalaus stalo diskusijoje dėl finansinės paramos Ukrainai telkimo, Šiaurės ir Baltjos šalių grupės susitikimuose, TVF Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europos regiono šalių finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų diskusijoje ir kituose susitikimuose.

Vizito JAV metu taip pat numatyti dvišaliai susitikimai su JAV Iždo departamento sekretorės pavaduotoju Wally Adeyemo bei JAV Kongreso atstovais. Šių susitikimų metu pagrindinis dėmesys bus skiriamas paramos Ukrainai mobilizavimui bei Vakarų sankcijoms rusijai aptarti. Be to, G. Skaistė susitiks su Ukrainos finansų ministru Serhiy Marchenko.

Lankantis Vašingtone vyks renginys su JAV prekybos rūmais, kurio tikslas – aptarti Baltijos šalių Fintech sektoriaus dinamiką bei pristatyti Lietuvos pasiekimus šioje srityje.

Niujorke Ministrė susitiks su aukšto rango Jungtinių Tautų (JT) atstovais, įskaitant Generalinės Asamblėjos pirmininką Dennis Francis. Susitikimų JT metu daugiausia dėmesio numatoma skirti paramos Ukrainai klausimui, tarptautinės bendruomenės atsakui į rusijos agresiją, taip pat kitiems tarptautinio bendradarbiavimo klausimams.

Lankantis JAV numatyti G. Skaistės interviu tokioms žiniasklaidos priemonėms kaip Wall Street Journal, Financial Times, Politico, Bloomberg.  

Išsami finansų ministrės darbotvarkė bus skelbiama kasdien finmin.lt tinklalapyje.