Susisiekimo ministerija skelbs atrankas į 4 susisiekimo sektoriaus įmonių valdybas

0
Susisiekimo ministerija skelbs atrankas į 4 susisiekimo sektoriaus įmonių valdybas
Share

Susisiekimo ministerija informuoja apie visus kitais metais planuojamus pokyčius valdybų srityje. 2024 m. pasibaigs 3 Susisiekimo ministerijos valdomų įmonių – AB Lietuvos pašto, AB Lietuvos oro uostų (LOU) ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) – valdybų kadencijos. Pasikeitimai numatomi ir AB Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) valdyboje, kuriai bus ieškomas vienas nepriklausomas valdybos narys.

Iš viso į 4 susisiekimo sektoriaus įmonių valdybas ketverių metų kadencijoms planuojama atrinkti 16 valdybos narių. Siekiant užtikrinti šių procesų profesionalumą ir skaidrumą, atrankas į šias pozicijas ministerijai vykdyti padės atrankų agentūra „AIMS International“.

„Valdome didžiausią valstybės įmonių, ypač svarbių valstybės ekonomikai, portfelį. Šios įmonės atsakingos už visą šalies viešąją transporto infrastruktūrą kelių, geležinkelių, vandens, aviacijos ir ryšių srityse. Vadovaudamiesi EBPO gerosios valdysenos praktikomis, įmonių valdybas matome kaip ypatingos svarbos valdymo grandį, padedančią profesionaliai ir nepriklausomai valdyti įmones. Kviečiame kandidatuoti į valdybų narių pozicijas, savo ruožtu laukdami reikalingas kompetencijas, patirtį bei tinkamas asmenines ir dalykines savybes turinčių ekspertų. Vienareikšmiškai prioritetas – aukšta kandidatų kompetencija, orientacija į rezultatą bei nepriekaištinga reputacija“, – sakė susiseikimo ministras Marius Skuodis.
Susisiekimo ministerija rugsėjo mėnesį pradės AB VVKD valdybos nepriklausomo nario atranką.

Spalio mėnesį startuos atrankos į dviejų didelių susisiekimo sektoriaus įmonių – AB Lietuvos pašto ir AB LOU – valdybas. Planuojama, kad kiekvieną iš jų sudarys 5 nariai. LOU šiuo metu išgyvena svarbų virsmą – ji buvo paskutinė iš Susisiekimo ministerijos reguliavimo srities įmonių, rugsėjo 1 d. perorganizuota į akcinę bendrovę.

2024 m. sausio mėnesį ketinama skelbti atranką kandidatams į AB LAKD valdybos narių gretas. Planuojama, kad LAKD valdyba taip pat bus naujai suburta iš 5 asmenų.

Atrinktus kandidatus į Lietuvos pašto, LOU, LAKD ir VVKD valdybų narius vertins Susisiekimo ministerijos sudaryta tarpinstitucinė atrankos komisija. Nuo 2021 m. pradžios į Susisiekimo ministerijos valdomas įmones ir jų dukterines bendroves buvo įvykdytos 62 valdybos narių atrankos.

Daugiau informacijos apie atrankas, atlygį už valdybos nario veiklą, bendruosius ir specialiuosius reikalavimus kandidatams, kai tik bus paskelbtos atrankos, rasite čia.

Bendroji valdysenos informacija, įmonių valdybų kompetencijų matricos skelbiamos čia: AB Lietuvos paštas, AB Lietuvos oro uostai, AB Lietuvos automobilių kelių direkcija ir AB Vidaus vandens kelių direkcija.