Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas energetikos moksliniams tyrimams finansuoti

0
Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas energetikos moksliniams tyrimams finansuoti
Share

2024-01-11

Š. m. sausio 17 d. bus paskelbtas naujas kvietimas mokslininkams teikti paraiškas projektų finansavimui gauti. Iš jungtinės Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos mokslinių tyrimų programos 2024 m. bus skirta apie 700 tūkst. Eur energetikos moksliniams tyrimams finansuoti, iš kurių – 216 tūkst. Eur skirs Energetikos ministerija.

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija ir „Nordic Energy Research“ atnaujino partnerystę pagal jungtinę Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos mokslinių tyrimų programą. Pasirašydamos atnaujintą susitarimo memorandumą, šalys įsipareigojo bendradarbiauti sprendžiant pagrindinius energetikos iššūkius, su kuriais susiduria visas Baltijos ir Šiaurės šalių regionas.

Atnaujintas susitarimo memorandumas atspindi regiono poreikį pertvarkyti savo energetikos sistemas. Tikimasi, kad programa gali prisidėti ne tik prie švarios energijos pasiūlos didinimo, bet ir prie energijos rinkos paklausos mažinimo, taip pat padėti pagrindus mažiau taršios energetikos sistemai. Tai būtina, norint pasiekti regiono nacionalinius klimato ir energetikos tikslus bei padidinti energetinį saugumą, visiems tiekiant įperkamą ir tvarią energiją už prieinamą kainą.

Paskelbus naują kvietimą teikti paraiškas, tikimasi finansuoti iki dvejų metų truksiančius tris projektus pagal šias temines sritis:

  • žaliojo vandenilio ekonomika (įskaitant elektrolizerius ir saugojimo technologijas), kiti e-degalai ir dujos (įskaitant amoniaką, e-metanolį ir sintetinį metaną); 
  • regioninė energetikos infrastruktūra ir skaitmeninimas;
  • anglies dioksido surinkimas;
  • vėjo jėgainių plėtra sausumoje ir jūroje ir atsinaujinančiosios energijos gamyba;
  • saugojimo sprendimai, įskaitant baterijas.

Paraiškas moksliniams tyrimams finansuoti bus galima teikti iki š. m. kovo 22 d.

Jungtinė Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos tyrimų programa skatina mokslinius tyrimus tarp Baltijos šalių tarpusavyje bei tarp Baltijos ir Šiaurės regiono šalių. Programa taip pat siūlo paramą doktorantų ir mokslininkų mobilumui skatinti, savo tyrimus atliekant energetikos skaitmenizacijos, energetikos rinklos plėtros, kaupimo technologijų, transporto dekarbonizacijos srityse.

Daugiau apie šią programą galima rasti čia.