Romoje – lietuviškos sutartinės ir Augusto Serapino meninė instaliacija

0
Romoje – lietuviškos sutartinės ir Augusto Serapino meninė instaliacija
Share

2024-01-30

Sausio 25 d. Romoje vyko lietuviškų sutartinių, atliekamų Vilniaus universiteto (VU) folkloro ansamblio „Ratilio“, koncertas.

Sutartinės skambėjo išskirtinėje „Forof“ meno erdvėje, sujungiančioje archeologiją, šiuolaikinį meną, istoriją bei eksperimentus. Šiuo metu erdvėje pristatoma talentingo Lietuvos menininko Augusto Serapino meninė instaliacija „Baltic Adventure“, poetiškai žvelgianti į klimato kaitos padarinius ir raginanti visus piliečius būti sąmoningesnius.

Šiuo, senąja lietuviška dvasia dvelkiančiu koncertu, VU ansamblis Romos publikai pademonstravo penkių Lietuvos etnografinių regionų folkloro tradicijas bei unikalias lietuviškas sutartines, kurias 2010 metais UNESCO įtraukė į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Į Romą ansambliečiai atsivežė ne tik sutartines, bet ir šokius, tradicinius instrumentus bei kiekvienam etnografiniam regionui būdingus tautinius rūbus. Lietuviškų sutartinių koncertas – tai kultūros paveldą liudijančių renginių tęsinys, atskleidžiantis bendrą Lietuvos folkloro vaizdą, demonstruojantis tarptautinei publikai, kad ir tokia nedidelė šalis kaip Lietuva turi regionus, kurie labai skiriasi.

Sutartinių renginio metu A. Serapinas pristatė riboto tiražo „Mudballs“ (purvo kamuoliukų) – originalių meno kūrinių, padarytų iš molio ir šiaudų – seriją, kurią galima įsigyti išskirtinai tik „Forof“ muziejuje. „Mudballs“ yra „Mudmen“ kūrinio pratęsimas, kuriuo galima grožėtis požeminiame „Forof“ erdvės aukšte. Šios originalios parodos tikslas – atkreipti dėmesį į klimato kaitos sukeltus pokyčius bei pasekmes. Menininko sumanytų dirbtuvių metu vietoj sniego senių parodos lankytojai buvo kviečiami gaminti purvo ir šiaudų senius „Mudmen“ ir taip apmąstyti globalaus atšilimo padarinius aplinkai.

Renginį, kurį rėmė Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos ambasada Italijoje, vainikavo Rimessa Roscioli paruoštos simbolinės gastronominės vaišės, lydimos tipiškų lietuviškų tradicinių maisto produktų.

Lauros Gabrielaitytės-Kazulėnienės nuotrauka