Rengiami papildomi mokymai viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams pateikti duomenis į VIRSIS

0
Rengiami papildomi mokymai viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams pateikti duomenis į VIRSIS
Share

Kultūros ministerija pažymi, kad įpusėjus pereinamajam laikotarpiui, duomenis į Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą (VIRSIS), kaip nustatyta Visuomenės informavimo įstatymo 24 straipsnyje, kol kas yra pateikęs tik 41 viešosios informacijos rengėjas ir (ar) skleidėjas arba tik apie 4–5 proc. visų juridinių asmenų, kurių veiklai taikomas minėtas įpareigojimas.

Atsižvelgdama į tai, Kultūros ministerija, kaip VIRSIS valdytoja, kartu su VIRSIS tvarkytoju – Registrų centru skatina neatidėlioti duomenų teikimo ir rengia papildomus nuotolinius mokymus viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams. Mokymai vyks:

  • balandžio 20 d. (ketvirtadienį) 10–12 val.
  • gegužės 18 d. (ketvirtadienį) 10–12 val.
  • birželio 15 d. (ketvirtadienį) 10–12 val.

Išankstinė registracija į balandžio 20 d. mokymus nereikalinga, į juos bus galima jungtis per šią nuorodą.

Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų atstovai, norintys dalyvauti gegužės 18 d. arba birželio 15 d. mokymuose, turėtų užsiregistruoti Kultūros ministerijos el. paštu [email protected] nurodydami pageidaujamą mokymų datą. Priminimas ir prisijungimo į mokymus nuoroda mokymų dalyviams bus išsiųsta likus kelioms dienoms iki mokymų. Mokymai rengiami TEAMS aplinkoje.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. duomenys į VIRSIS teikiami tiesiogiai viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų, prieš tai prisijungus prie šios sistemos ir joje deklaravus atitinkamą viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo vykdomą veiklą. Duomenis į VIRSIS teikti gali viešosios informacijos rengėjo / skleidėjo (juridinio asmens) vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Jei duomenis teiks įgaliotas asmuo, jam turi būti išduotas įgaliojimas Registrų centro interneto svetainėje.

Prisijungimo instrukcija, mokymo vaizdo medžiaga ir kita aktuali informacija skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje (Veiklos sritys –> Visuomenės informavimo politika –> Duomenų teikimas į VIRSIS).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotrauka