Per S. Kairio vizitą Niujorke susitarta dėl kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus stiprinimo

0
Per S. Kairio vizitą Niujorke susitarta dėl kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus stiprinimo
Share

Su darbo vizitu Niujorke, JAV, besilankantis kultūros ministras Simonas Kairys dalyvavo Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo (NALB) forume surengtose diskusijose apie kūrybinių industrijų ateitį ir žiniasklaidos vaidmenį dirbtinio intelekto plėtros kontekste.

Pastarojoje diskusijoje ministras atkreipė dėmesį ne tik į dirbtinio intelekto teikiamas naudas, bet ir į  keliamas grėsmės, jį panaudojant melagingai informacijai kurti ir platinti. Pasak S. Kairio, dezinformacijos srautas gali ženkliai padidėti, tapti sunkiau identifikuojamas. Ypač tai aktualu daugelyje šalių artėjant rinkimams.

„Tam užkardyti itin svarbūs tarptautiniai susitarimai, bendrai kuriamos technologijos, neužmirštant teisingo atlygio kūrėjams, intelektinės nuosavybės apsaugos už kūrėjų sukurtų kūrinių panaudojimą dirbtinio intelekto sistemose klausimų. Nepriklausomos, tiriamosios žiniasklaidos stiprinimas, žurnalistų apsauga, visuomenės kritinio mąstymo didinimas yra ginklai, kuriais jau dabar ir ateityje bus siekiama suvaldyti dezinformacijos grėsmes. Tinkamai sukurtomis sąlygomis žiniasklaida pati atliks tai, kam ji skirta, – saugos demokratiją“, – sakė kultūros ministras.

Diskusijoje apie kūrybinių industrijų ateities iššūkius jis akcentavo talentų auginimo šioje srityje poreikius, būtinybę kurti tvarią ekosistemą, užtikrinti sinergiją tarp skirtingų institucijų, skirtingų sektorių, nes kultūros ir kūrybinėms industrijoms augti ir tarptautiniam konkurenciniam pranašumui itin svarbus naujos kartos kūrėjų, technologijų talentų ir verslo profesionalų bendradarbiavimas. Forume su skirtingomis suinteresuotomis šalimis susitarta dėl kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus augimo Lietuvoje, numatant institucijų įsipareigojimus ir veiksmus šiam tikslui siekti.

NALB forumas jau septynerius metus suburia kelis šimtus verslo, politikos ir visuomenės lyderių, siekia stiprinti Lietuvos ir Šiaurės Amerikos šalių verslo ryšius, kurti dialogą ir plėtoti sėkmingas partnerystes, taip prisidedant prie Lietuvos ekonominio augimo.

Niujorke viešintis S. Kairys padėkos raštą už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje įteikė „Grammy“ laureatei lietuvių kilmės džiazo muzikantei Nicole Zuraitis.

Penktadienį S. Kairys susitiks su „Metropolitan Opera“, kurioje balandį debiutuos Asmik Grigorian, generaliniu direktoriumi Peteriu Gelbu. Susitikime bus aptariama ir paramos Ukrainos kultūros atstovams tema.

Niujorke taip pat planuojami ministro susitikimai su čia kuriančiais kompozitore Žibuokle Martinaityte ir pianistu Gabrieliumi Alekna – jie abu rengia programas artėjančioms M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms. S. Kairys apsilankys Emilijos Škarnulytės personalinėje parodoje „AEqualia“ galerijoje „Canal Projects“ ir susitiks su šios kultūros įstaigos vadove.

Šeštadienį kultūros ministras lankysis artėjančios Kovo 11-osios proga rengiamame lietuviškos chorinės muzikos koncerte, kuriame pasveikins su švente lietuvių bendruomenę ir renginio svečius.

Diego Quintanar nuotrauka