Paskelbtas Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo konkursas

0
Paskelbtas Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo konkursas
Share

2024-07-01

Viešojo valdymo agentūra paskelbė Kultūros ministerijos inicijuotą konkursą eiti Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pareigas. Pretendentų dokumentai dalyvauti konkurse priimami iki liepos 15 d. įskaitytinai.

„Mūsų kalba – viena iš pamatinių vertybių valstybės gyvenime. Lietuvių kalbai nuolat kyla naujų iššūkių, kurie skatina permąstyti ir ieškoti saugių, laikmetį atitinkančių sprendimų, nepamirštant bendros sociokultūrinės aplinkos, priimant ateities iššūkius. Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo laukia prasmingi darbai rūpinantis įstaigos veiklos efektyvumu, visuomenės sąmoningumo bei pasitikėjimo šia institucija auginimu“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. Jis pabrėžia, kad iš būsimo vadovo tikimasi ne tik aukščiausio profesionalumo ir puikių vadovavimo įgūdžių, bet ir plataus akiračio, gebėjimo derinti įvairias pozicijas bei telkti, bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis valstybinės kalbos apsaugos klausimais.

Valstybinė kalbos inspekcija pradėjo veikti dar 1990 m., o kaip atskira įstaiga – 2001 m. priėmus Valstybinės kalbos inspekcijos įstatymą. Inspekcija prižiūri, kaip laikomasi Valstybinės kalbos įstatymo, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų ir kitų teisės aktų, nustatančių valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo reikalavimus. Taip pat konsultuoja piliečius, valstybės ir savivaldybių institucijas bei verslo įmones kalbos vartojimo ir taisyklingumo klausimais, atlieka prevencinį darbą informuojant, šviečiant visuomenę.

Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo kadencijos trukmė – penkeri metai.

Plačiau apie konkursą

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka