Pareigūnai mokymuose įgytomis žiniomis pasidalins su savivaldybių bendruomenių lyderiais

0
Pareigūnai mokymuose įgytomis žiniomis pasidalins su savivaldybių bendruomenių lyderiais
Share

Birželio 20 d. buvo surengti Ugniagesių gelbėtojų mokyklos nuotoliniai mokymai, kuriuose  pateikta Lietuvos vietos bendruomenių lyderiams skirta 2023 m. civilinės saugos mokymų medžiaga.

Mokymuose dalyvavę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos, priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyrių, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos darbuotojai ir savivaldybių civilinės saugos specialistai, parengties pareigūnai bei kiti, su vietos bendruomenėmis aktyviai dirbantys administracijos darbuotojai, šią mokymo medžiagą panaudos mokydami savivaldybių bendruomenių lyderius.   

Mokymus išklausė daugiau nei 100 dalyvių. Kodėl svarbu, kad gyventojai būtų geriau pasirengę ekstremaliosioms situacijoms ir ką daryti, kad tos žinios pasiektų platesnę auditoriją, renginio pradžioje kalbėjo Departamento Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda, UGM Mokymo skyriaus viršininkas Gintaras Paulauskas, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos grupės vadovas Darius Domarkas.

Mokymų metu apžvelgtas Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymas, jo įgyvendinimas bei perspektyvos, dėstyti Civilinės saugos pagrindai, aptarti gyventojų perspėjimo, slėptuvių, kolektyvinių apsaugos statinių ir priedangų, gyventojų evakavimo klausimai,  šeimos planas, pademonstruotas išvykimo krepšys. 

Gegužės 10 d. VRM ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią susitarta bendradarbiauti plėtojant ir įgyvendinant veiklas vietos savivaldos stiprinimo, regioninės plėtros bei visuomenės saugumo stiprinimo srityje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, prisidėdamas  prie šio bendradarbiavimo ir siekdamas užtikrinti VRM informacinės kampanijos ,,Esame komanda. Turime planą“ tęstinumą, birželio 9 d. patvirtino Lietuvos vietos bendruomenių lyderių 2023 m. civilinės saugos mokymų planą. Pagal jo veiklas dar gegužę UGM kartu su priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyriais ir Departamento Civilinės saugos valdyba parengė bendruomenių lyderiams skirtą mokymų medžiagą, kuri ir buvo pristatyta savivaldybių civilinės saugos specialistų ir priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyrių darbuotojų mokymuose.

Išklausius mokymus, bus tariamasi dėl susitikimų su savivaldybių bendruomenių lyderiais.  Mokymai jiems vyks iki lapkričio 10 d. Per tą laiką tikimasi surengti bent po vieną renginį savivaldybėje, į kurį susirinktų visi savivaldybės bendruomenių lyderiai, o jie  šiomis žiniomis pasidalins su bendruomenėmis, kurios taps aktyvesnės ir atsparesnės pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms srityje.