M. Skuodis Rygoje susitiks su Latvijos ir Estijos transporto ministrais, aptars „Rail Balticos“ eigą ir naujo Baltijos šalių traukinio paleidimą

0
M. Skuodis Rygoje susitiks su Latvijos ir Estijos transporto ministrais, aptars „Rail Balticos“ eigą ir naujo Baltijos šalių traukinio paleidimą
Share

Spalio 19–20 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje vyks Baltijos šalių transporto ministrų susitikimas. Susisiekimo ministras Marius Skuodis su naujuoju Latvijos susisiekimo ministru Kasparu Briškenu ir Estijos klimato ministru Kristenu Michalu aptars europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto eigą, Lietuvos inicijuoto keleivinio traukinio maršrutu Vilnius–Ryga–Talinas pradžią ir kitus aktualius regioninius bei europinės darbotvarkės klausimus.

Susitikimo metu ministrai taip pat diskutuos apie Ukrainos grūdų eksporto maršrutą per Baltijos šalių jūrų uostus ir papildomų transporto jungčių su Ukraina plėtrą, regiono nepriklausomybę ir atsparumą geležinkelių sistemose stiprinančią „Free Rail“ iniciatyvą. Be to, tarp darbotvarkės klausimų ir kitos paramos Ukrainai transporto ir logistikos srityje priemonės, transeuropinio transporto TEN-T plėtra.

Šių metų pradžioje Taline susitikę trijų Baltijos šalių ministrai sutarė dėl galimybių, dar iki nutiesiant „Rail Balticą“, pradėti susisiekimą keleiviniais traukiniais tarp Vilniaus, Rygos ir Talino, maršrutas galėtų būti atidarytas jau ateinančių metų pradžioje. Tai bus vienas svarbiausių Lietuvos keliamų klausimų šiame ministrų susitikime.

Baltijos šalių sostines jungiantis keleivinių traukinių maršrutas papildytų pernai gruodį atidarytą maršrutą nuo Vilniaus iki Varšuvos ir Krokuvos.

Visą „Rail Balticos“ projektą, sujungiant Baltijos šalis su Europa, numatyta užbaigti 2030 metais, o sujungti Lietuvos ir Lenkijos vėžes tikimasi 2028 metais.