Nuo rugpjūčio 16 d. – eismo pokyčiai Via Baltica šalia Marijampolės

0
Nuo rugpjūčio 16 d. – eismo pokyčiai Via Baltica šalia Marijampolės
Share

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad nuo šių metų rugpjūčio 16 d.  visiškai uždaroma automagistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai dešinė pusė Marijampolės miesto prieigose, važiuojant nuo Marijampolės Kauno link. Vykdant rekonstravimo darbus, eismas kreipiamas dviem eismo juostomis kairiąja esamo kelio puse.

Eismas atkarpoje nuo PC „Moki veži“ (Kauno g.) iki A5 kelyje esančios „Emsi“ degalinės / nusukimo ant Puskelnių viaduko, kreipiamas kairiąja esamo A5 kelio puse. Šioje 1 km atkarpoje eismas vyks 1+1 principu, t. y. po vieną eismo juostą kiekviena kryptimi. Taip pat išvažiavimas iš Marijampolės miesto Kauno kryptimi vyks ne tiesiai, kaip įprastai, tačiau bus nukreipiamas kairiau, Vilkaviškio / Varšuvos viaduko kryptimi, naujai įrengtu laikinu pravažiavimu dešiniau, įsijungiant į esamą A5 kelią.

Numatoma, kad šie ribojimai galios iki šių metų pabaigos. Vairuotojų prašome būti atidžiais, stebėti informacinius kelio ženklus. Primename, kad visa informacija apie eismo sąlygas bei pokyčius skelbiama ir atnaujinama interneto svetainėje www.eismoinfo.lt.

Eismo pokyčiai susiję su šiuo metu įgyvendinamo „Magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 72,50 km rekonstravimas“ projekto darbais. Pradedamas rekonstruoti beveik 16 km ilgio ruožas yra tarp Marijampolės ir Skardupių kaimo. Tai ilgiausias iš keturių ruožų, kuriuose vyksta ar planuojami darbai tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos.

Esamas 2 eismo juostų magistralinis A5 kelias bus rekonstruotas į 4 eismo juostų automagistralę, abipus jo ir atskirose vietose skirtinguose lygiuose su magistraliniu keliu įrengiant jungiamuosius ir apjungiamuosius kelius, kurių bendras ilgis apie 45 km bei rekonstruojant su A5 keliu besijungiančių rajoninių kelių ir magistralinio kelio A7 bei Marijampolės m. gatvių atkarpas. 

Rekonstrukcijos metu bus įrengta 10 žiedinių sankryžų, 5 viadukai, 4 tiltai, 3 tuneliniai pravažiavimai, 21 akustinė sienutė, kurių bendras ilgis apie 8,2 km. Taip pat bus įrengtas apšvietimas ir kitos eismo organizavimo priemonės, nauja automobilių stovėjimo aikštelė su pastatu keleiviams (dušais ir WC).

Viso apie 40 km „Via Baltica“ ruožo (nuo 56,83 iki 97,06 km) rangos darbų pabaiga numatyta iki 2024 m. pabaigos.