„Naujos kartos Lietuva“ planas – tai galimybė ir regionams dalyvauti įgyvendinant esminius pokyčius

0
„Naujos kartos Lietuva“ planas – tai galimybė ir regionams dalyvauti įgyvendinant esminius pokyčius
Share

Tauragėje vykusioje IQ forumo organizuotoje konferencijoje „Tauragė 2023: kaip tampama traukos centru?“ pristatytos daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės „Naujos kartos Lietuva“ plano reformos ir investicijos, padėsiančios spręsti ne tik ilgalaikius, bet ir šiandienos iššūkius.

„Naujos kartos Lietuva“ plane numatytos reformos ir investicijos apima tokias sritis, kaip žalioji energetika ir transportas, skaitmeninimas, švietimas, mokslas ir inovacijos, sveikata ir socialinė apsauga. Todėl 2,225 mlrd. eurų vertės plano investicijos, anot renginyje dalyvavusios Finansų ministerijos Investicijų departamento Investicijų politikos skyriaus patarėjos Julijos Kvietkės, didins Lietuvos atsparumą galimoms krizėms bei prisidės prie ilgalaikių ekonomikos transformacijos ir energetinio saugumo tikslų.  Taip pat nėra pamiršti ir socialiniai iššūkiai, numatytos reformos prisidėsiančios prie skurdo ir pajamų nelygybės mažinimo.

Šią savaitę Vyriausybės pasitarime pritarta Finansų ministerijos siūlymui papildyti „Naujos kartos Lietuva“ plano projektą iki 1,9 mlrd. eurų investicijomis. Atnaujintame „Naujos kartos Lietuva“ plane bus numatytas naujas iki 1 mlrd. eurų finansinis instrumentas žalioms, inovatyvioms, skaitmeninėms technologijoms bei aukštos pridėtinės vertės produktų gamybai ir eksportui vystyti. Tai suteiks sąlygas Lietuvos verslui finansinių priemonių pagalba sparčiau tapti aktyvesniu žaliosios transformacijos rinkos dalyviu bei įsitvirtinti tarptautinėse tiekimo grandinėse ir sustiprinti savo konkurencinį pranašumą. 

Dar beveik milijardas bus investuota į elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių. Pasinaudojus „Naujos kartos Lietuva“ plano papildymo galimybėmis bus sparčiau įgyvendintas 1 gigavato projektas, užtikrinsiantis Lietuvos elektros sektoriaus energetinį savarankiškumą. Šiomis investicijomis naudosis socialiai pažeidžiami gyventojai, savivalda, verslas.

Papildytame „Naujos kartos Lietuva“ plane taip pat numatytos kitos papildomos investicijos pastatų renovacijai, kibernetiniam saugumui ir tvariam krovinių gabenimui Nemunu, mažinant transporto sektoriaus taršą.