Ministrė A. Bilotaitė su Vilniaus meru sutarė dėl bendrų priemonių sostinės gyventojų saugumo užtikrinimui

0
Ministrė A. Bilotaitė su Vilniaus meru sutarė dėl bendrų priemonių sostinės gyventojų saugumo užtikrinimui

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Vilniaus miesto savivaldybės meru Valdu Benkunsku, policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla, Vilniaus AVPK viršininku Renaldu Žekoniu ir aptarė bendradarbiavimo stiprinimą, siekiant efektyviau užtikrinti saugumą sostinėje.

Susitikime aptarta Vilniaus miesto savivaldybės kriminogeninė situacija, narkotikų prevencija mokyklose, eismo saugumas, priešgaisrinės ir civilinės saugos klausimai.

„Džiaugiuosi konstruktyvia diskusija – išties su savivaldybe turime daugybę bendrų darbų ir bendrų tikslų, siekiant, jog gyventojai būtų saugūs. Su Vilniaus meru sutarėme dėl jungtinių priemonių policijos pareigūnų pritraukimui, narkotikų mokyklose užkardymui, priešgaisrinės ir civilinės saugos stiprinimui“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Policijos teigimu, kriminogeninė situacija Vilniuje stabili. Per šių metų 5 mėn. Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje stebimas 8,6 proc. užregistruotų nusikalstamų veikų augimas yra siejamas su augančiu nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičiumi.

Vienas pagrindinių klausimų susitikime – pareigūnų pritraukimas. Šiuo metu Vilniuje dirba apie 700 policijos pareigūnų, neužpildyta apie 26 proc. pareigybių. Susitikime aptartos priemonės, galinčios paskatinti pareigūnus pasirinkti dirbą sostinėje. Šiuo metu Vilnių pasirinkę pareigūnai gauna vadinamą sostinės priedą, taip pat butpinigius. Savivaldybė svarstys papildomo motyvacinio paketo galimybes.

Ieškant efektyvesnių priemonių kovai su narkotinių medžiagų platinimu ir vartojimu nepilnamečių tarpe, ministrė su Vilniaus meru aptarė pilotinio projekto Vilniaus mokyklose galimybę. Vilniaus meras pristatė planus aptverti visų miesto mokyklų perimetrą ir įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Atsižvelgiant į narkotinių medžiagų vartojimo ir platinimo mokyklose problematiką bei poreikį sustiprinti šių medžiagų kontrolę švietimo įstaigose, Policijos departamentas parengė aplinkos saugumo rekomendacijų projektą mokykloms. Jose nurodomos ir priemonės efektyvesnei narkotinių medžiagų plitimo mokyklose stebėsenai bei kontrolei.

Užtikrinti saugumą mieste padeda 330 vaizdo stebėjimo kamerų. Vilniaus AVPK Vilniaus miesto savivaldybei nuolat teikia vaizdo kamerų poreikį, atsižvelgdami į kriminogeninę situaciją. Kamerų plėtra bus tęsiama, o savivaldybė tam šiemet skirs 1 mln. eurų.

2022 m. Vilniuje gaisruose žuvo 4 žmonės, o nuo 2023 m. per pirmus 4 mėnesius – jau 5 žuvę. Susitikime pabrėžta būtinybė savivaldybei skirti didesnį dėmesį dūmų detektorių įrengimui, taip pat platesniam socialinių paslaugų srities darbuotojų įtraukimui. Ministrė pabrėžė, jog per siauros gatvės negali tapti kliūtimi gelbėtojams, vykstantiems gelbėti turto ir gyvybių. 

Vilniaus miesto savivaldybėje yra 204 priedangos, kuriose tilptų 246 140 gyventojų (apie 41 proc.). Ministrės teigimu, tai yra puikus rodiklis lyginant su kitomis savivaldybėmis, tačiau darbai didinant priedangų skaičių neturėtų sustoti. Pagal VRM parengtą priedangų poreikio nustatymo, parinkimo, žymėjimo, jų parengties organizavimo ir naudojimo tvarkos aprašo projektą numatoma, kad Vilniuje priedangų turėtų būti tiek, kad tilptų 60 proc. gyventojų. Vilniuje šiuo metu yra įrengta 40 gyventojų perspėjimo sirenų, planuojama įrengti dar 50.

Susitikime taip pat aptarta būtinybė savivaldybėje reguliariai rengti mokymus ir pratybas, taip pat įsitraukti į PAGD vykdomas pratybas, siekiant sustiprinti pasirengimą galimai avarijai nesaugioje Astravo atominėje elektrinėje, esančioje vos už 55 km nuo Vilniaus.