Metai po žemės drebėjimo Turkijoje: aptartos pamokos ir ateities planai

0
Metai po žemės drebėjimo Turkijoje: aptartos pamokos ir ateities planai
Share

2024-03-01

Minint žemės drebėjimo, įvykusio 2023 m. vasario 6 d. Turkijoje, metines, šių metų vasario 29 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente įvyko Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos (LERT) narių susitikimas.

Susitikimo dalyvius pasveikino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. Komandos nariams jis palinkėjo bendradarbiauti ir semtis patirties, gilinti įgūdžius ir žinias.

LERT komandos vadas, Departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininkas Gediminas Šukšta ir Pajėgų valdymo valdybos (PVV) Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Henrikas Baldauskas susitikime pristatė LERT paieškos ir gelbėjimo miestuose operaciją Turkijos Respublikoje: jos eigą, išmoktas pamokas, aptarė šios komandos ateities planus ir darbus.

Pernai LERT dalyvavo paieškos ir gelbėjimo miestuose operacijoje Turkijos Respublikoje. Komandą sudarė 42 nariai, tarp jų 34 ugniagesiai gelbėtojai, 5 Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai ir 3 kinologai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Lietuvos komandos nariai Adijamano mieste (Turkija) išžvalgė 7 sugriuvusių pastatų vietas ir iš griuvėsių ištraukė 7 žuvusių žmonių kūnus.