Lietuvos parama Ukrainos energetikos sektoriui – per 13,4 mln. Eur

0
Lietuvos parama Ukrainos energetikos sektoriui – per 13,4 mln. Eur
Share

2024-02-24

Lietuvos ir Ukrainos energetikai tęsia intensyvų bendradarbiavimą atstatant kariaujančios šalies energetinę infrastruktūrą – derinamos pagalbos priemonės ir dokumentai, organizuojamas įrangos bei priemonių transportavimas.  Šiandien minime antrąsias plataus masto Rusijos karo prieš Ukrainą metines, o bendra mūsų šalies parama energetikos sektoriui jau viršija 13,4 mln. Eur.  

„Kol Ukraina kaunasi už mūsų ir visos Europos laisvę, Lietuva siuntė ir siųs paramą. Ne išimtis – energetikos sektorius.  Iki šiol ukrainiečiams jau suteikėme paramos ir pristatėme energetinės įrangos už 12,93 mln. eurų. Šiuo metu į Ukrainą pakeliui – svarbi parama už dar 466 tūkst. eurų.“, – sako Energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pasak ministro, dvišalis procesas derinamas atsižvelgiant į pateikiamus kariaujančios šalies poreikius ir vertinant mūsų galimybes, o šiuo metu jau suderinta dėl naujo paramos paketo –  2024 metais planuojama perduoti įrangos už 12 mln. Eur.  

Iki šiol daugiausia dėmesio skiriama elektros sektoriui – jau perduota įrangos daugiau nei 9,7 mln. EUR.  Nugabenti 2 autotransformatoriai, įvaraus galingumo generatoriai, transformatoriai ir kita speciali įranga.   Pradėtas įgyvendinti Mykolaivoblenergo skirstomojo tinklo modernizavimo pereinant į 20 kV klasę projektas.

Dujų sektoriui perduota pleištinių sklendžių vožtuvų, StopKit pleistrų ir nuolatinio tvirtinimo įrangos bei kt. specialios įrangos.  

Ukrainos šilumos sektoriui mūsų įmonės perdavė mobilią 0,9 MW dyzelinę katilinę, flanšinių vožtuvų vamzdžiams ir kitų priemonių.  Taip pat perduota kuro, putokšlio, specialių  darbo rūbų.     

Irmanto Gelūno nuotrauka