Šalčininkai: įrengta 2 tūkst. dūmų detektorių, įsigyta kaminų valymo įranga

0
Šalčininkai: įrengta 2 tūkst. dūmų detektorių, įsigyta kaminų valymo įranga
Share

Birželio 6 d. Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta pristatė Šalčininkų rajono merui Zdzislav Palevič, vicemerams,  rajono seniūnams, įmonių ir įstaigų vadovams, skyrių vedėjams praėjusių metų gaisrų statistiką bei vykdomas prevencines priemones  Šalčininkų rajone.

Pernai šiame rajone kilo 189 gaisrai, jų metu nežuvo nė vienas žmogus, tačiau 4 gyventojai patyrė traumas. Praėjusiais metais Šalčininkų ugniagesiai gelbėtojai atliko 172 gelbėjimo darbus. 54 proc. gaisrų šiame rajone kilo atvirosiose teritorijose, 16 proc. – gyvenamuosiuose pastatuose.

Pagal gaisrų kilimo priežastis dominuoja pašalinis ugnies šaltinis (65 proc.), dėl neteisingo krosnių ir dūmtraukių eksploatavimo kilo 16 proc. gaisrų, dėl elektros įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimo – 9 proc., dėl padegimų – 5 proc. gaisrų. Dažniausiai gaisrai kilo miesteliuose ir kaimo teritorijoje – 80 proc.

Kaip labai pasiteisinusią gaisrų prevencijos priemonę, tarnybos viršininkas V. Kapusta įvardijo autonominių dūmų detektorių įrengimą gyventojų būstuose.

Per pastaruosius keletą metų Šalčininkų rajono savivaldybė įsigijo ir ugniagesiams gelbėtojams perdavė gyventojų būstuose įrengti apie 2000 dūmų detektorių. Tačiau V. Kapusta apgailestavo, kad ne visada patys gyventojai pasirūpina savo saugumu ir nekeičia detektorių elementų.

Jis padėkojo Šalčininkų rajono savivaldybei už bendradarbiavimą ir rūpinimąsi žmonių saugumu. Savivaldybės lėšomis buvo įsigyta kaminų valymo įranga. V. Kapusta kreipėsi į seniūnus, ragindamas pagalvoti, ar nereikėtų garbaus amžiaus arba rizikos grupės gyventojams padėti išvalyti būstų kaminus.

Pernai Šalčininkų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizavo gaisrų prevencijos akcijas  „Saugūs namai“, „Padėk artimui“, „Būk budrus – išvenk gaisro“, Šalčininkų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ įgyvendinta akcija  „Saugios Kalėdos“, prie Šalčininkų miesto tvenkinio – „Saugi vasara“ ir „Būk saugus, mokiny“. Šalčininkų rajono mokyklose ir gimnazijose surengtas informacinių stendų konkursas „Esu saugus, nes žinau…“

Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič padėkojo viršininkui V. Kapustai ir visai Šalčininkų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už gerą darbą ir patikino, kad  bus ir toliau bendradarbiaujama, kad gyventojai būtų saugesni.