Lietuvos ir Latvijos ministrų susitikime – spartesnės sinchronizacijos, atsinaujinančios energetikos klausimai

0
Lietuvos ir Latvijos ministrų susitikime – spartesnės sinchronizacijos, atsinaujinančios energetikos klausimai
Share

Energetikos ministras Dainius Kreivys penktadienį, spalio 27 d., susitiko su Latvijos klimato ir energetikos ministru Kaspars Melnis. Dvišaliame susitikime aptarti spartesnės Baltijos šalių sinchronizacijos įgyvendinimo, glaudesnio bendradarbiavimo plėtojant atsinaujinančius energijos šaltinius klausimai.

Š.m. rugpjūčio 3 d. pasirašytoje bendroje Baltijos šalių ministrų pirmininkų deklaracijoje aiškiai apibrėžta sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa ne vėliau kaip 2025 m. vasarį.

„Esame įsitikinę, kad pasitikėjimu grindžiamas ir konstruktyvus dialogas yra esminis ir abipusiai naudingas siekiant bendrų tikslų energetikos srityje ir regione stiprinant energetinę nepriklausomybę“, – susitikimo metu kalbėjo ministras D. Kreivys.

Dvišalio susitikimo metu taip pat aptartas glaudesnis bendradarbiavimas plėtojant atsinaujinančios energijos šaltinius, ypač jūrinio vėjo ir  vandenilio srityse. Ministrai apsikeitė patirtimi saulės ir sausumos vėjo energetikos nacionalinio reguliavimo klausimais. Susitikime aptartos bendradarbiavimo galimybės stiprinant ir plėtojant energijos perdavimo infrastruktūrą, kuri bus ypatingai svarbi siekiant integruoti didžiulį atsinaujinančios energijos kiekį ateityje.

Kaspars Melnis Latvijos klimato ir energetikos ministro pareigas eina nuo 2023 m. rugsėjo 15 d.

Lietuvos ir Latvijos ministrai spalio 27 d. taip pat dalyvavo Vilniuje vykusiame Baltijos energetikos forume.