Lietuva ir Armėnija pasirašė bendradarbiavimo technologijų ir inovacijų srityje susitarimą, pagal kurį numatoma skatinti abiejų šalių ilgalaikę partnerystę.
Susitarimo memorandumą trečiadienį pasirašė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei Armėnijos aukštųjų technologijų pramonės ministras Robertas Khachatryanas. Kaip prioritetinės bendradarbiavimo sritys numatytos informacinės ir ryšių technologijos, skaitmeniniai duomenys, gyvybės mokslai, bioekonomika ir naujos medžiagos.
„Aukštą pridėtinę vertę kuriančių sričių proveržis yra svarbi valstybių ekonominės plėtros sąlyga. Jau dabar aukštos pridėtinės vertės prekių ir paslaugų eksportas sudaro apie 17 proc. viso mūsų eksporto, o per artimiausius keletą metų šį rodiklį tikimės padvigubinti. Tad turime daug vertingos patirties, kuria esame pasirengę pasidalinti su Armėnija“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pasirašytu dokumentu šalys įsipareigojo ieškoti partnerių bendriems technologijų ir inovacijų projektams, teikti organizacinę pagalbą tiek sudarant susitarimus, tiek įgyvendinant projektus. Be to, sutarta keistis technologine informacija, organizuoti bendrus renginius ir kt.
Projektus tvirtins ir jų įgyvendinimą stebės Jungtinis komitetas, kurį sudarys paskirti abiejų šalių atstovai. Šio komiteto posėdžius planuojama organizuoti kas dvejus metus pakaitomis Lietuvoje ir Armėnijoje.
Lietuva ir Armėnija kartu dalyvavo Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programoje „Horizontas 2020“ ir kartu su kitais partneriais įgyvendino keletą projektų mokslinių tyrimų infrastruktūros, sveikatos ir kitose srityse. Matomos perspektyvos kartu dalyvauti ir programoje „Europos horizontas“.
Šiandien ministrė A. Armonaitė susitiks su Armėnijos ministru R. Khachatryanu išsamiau aptarti bendradarbiavimo stiprinimo skaitmenizacijos ir aukštųjų technologijų srityje. Lietuva galėtų dalintis savo patirtimi atvirų duomenų politikos ir duomenų valdymo, informacinių ir ryšių technologijų, kibernetinio saugumo, startuolių ekosistemos kūrimo, finansinių technologijų ir kosmoso srityse.