Laukiama kandidatų „Metų vertėjo krėslo“ premijai gauti

0
Laukiama kandidatų „Metų vertėjo krėslo“ premijai gauti
Share

2023-12-19

Kultūros ministerija kartu su Lietuvių PEN centru kasmet skiria „Metų vertėjo krėslo“ premiją už geriausią metų grožinės literatūros arba meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą. Laureatui įteikiamas diplomas, solidus krėslas ir piniginė premija.

Lietuvių PEN centro sudaryta vertinimo komisija kviečia teikti kandidatūras ir adresu [email protected] pristatyti premijai siūlomas 2023 m. išleistas verstines knygas ir jų originalus (elektroniniu formatu), taip pat pateikti ir trumpą pretendento profesinės veiklos aprašymą su svarbiausių išverstų kūrinių sąrašu. Paraiškų laukiama iki 2024 m. sausio 12 d.

Pirmą kartą premija įteikta 2001 m., laureatais yra tapę vertėjai Alfonsas Tekorius, Audrius Musteikis, Laura Laurušaitė, Irena Aleksaitė ir kt. 2022-ųjų „Metų vertėjo krėslas“ įteiktas kalbininkui ir vertėjui Lionginui Pažūsiui už precizišką XVII a. anglų poeto, publicisto, mąstytojo ir visuomenės veikėjo Johno Miltono epinės poemos „Prarastasis rojus“ vertimą į lietuvių kalbą, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Lietuvių PEN centras, įkurtas 1989 m. vasario 23 d., yra Tarptautinio PEN klubo narys. Pagerbiant šią datą, „Metų vertėjo krėslas“ įteikiamas vasarį.

Gedimino Bartuškos nuotrauka