Kviečiame vystyti biometano gamybos ir valymo įrenginių įrengimo projektus

0
Kviečiame vystyti biometano gamybos ir valymo įrenginių įrengimo projektus
Share

2024-01-16

Energetikos ministerija informuoja, kad atnaujintos biometano gamybos ir valymo įrenginių įrengimo projektų finansavimo sąlygos. Biometano gamybos ir valymo įrenginiams numatyta skirti 11,848 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų.

Atnaujintomis finansavimo sąlygomis siekiama pritraukti naujų pareiškėjų, kurie turės galimybių užtikrinti, kad jų įrengtų biometano gamybos įrenginių suminė įrengtoji galia sudarys nemažiau kaip 11,68 MW.  

Biometanas yra vienas iš daugiausiai šilumos efektą sukeliančių dujų išmetimus sumažinančių energijos išteklių. Biometanas gali būti plačiai pritaikomas energetikos, transporto, žemės ūkio,  pramonės ir pastatų sektoriuose. 

Siekiama, kad biometanu būtų pakeičiamos importuojamos gamtinės dujos ir sprendžiama atliekų tvarkymo problematika – sukurtuose biometano projektuose galės būti panaudojamos įvairios antrinio panaudojimo neturinčios biologiškai skaidžios atliekos, tame tarpe ir namų ūkiuose susidarančios maisto atliekos, kurios nuo šių metų pradžios individualiai surenkamos.

Planuojama, kad iki 2030 m. Lietuvoje būtų pagaminama ne mažiau kaip 950 GWh biometano.  

Kvietimą teikti paraiškas dėl valstybės kompensavimo biometano dujų gamybos ir valymo įrenginių įrengimui artimiausiu metu skelbs Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). 

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal projektų finansavimo sąlygose numatytus prioritetinius atrankos kriterijus. Projektai gali pretenduoti į iki 45 % dydžio finansavimo intensyvumą. Projektai turės būti įgyvendinti iki 2026 m. I ketv.

Su detaliomis finansavimo sąlygomis galima susipažinti čia. 

Kontaktiniai asmenys CPVA: Inga Jakavonienė, mob. 8 615 67745, el. p. [email protected]; ir Kristina Dėjė, mob. 8 686 48 779, el. p. [email protected]